Przygotowanie siewu

Charakterystyka

 

Doskonały zasiew jest podstawą prawidłowego rozwoju plonu. Gleba przygotowana do zasiewu powinna być równa, jednorodna i nie nadmiernie zagęszczona na całej powierzchni oraz głębokości odpowiadającym szerokości i głębokości roboczej maszyny. Kultywatory firmy LEMKEN gwarantują optymalna agregację gleby, co pozwala uzyskać kompromis między jej odpowiednim osuszaniem a zatrzymywaniem wilgoci. Wały ugniatające zapewniają optymalne zagęszczenie gleby. Jest to bardzo ważny czynnik mający wpływ na wzrost plonu. Użycie wydajnych maszyn do przygotowania zasiewu pozwala zmniejszyć koszty i jednocześnie zwiększyć zysk przedsiębiorstwa.

 

LEMKEN posiada w swojej ofercie odpowiednie maszyny do uprawy gleby:
- Brona wirnikowa Zirkon,
- Agregat uprawowy Quarz,
- Bierne agregaty do uprawy gleby Korund oraz System- Kompaktor,
- Nośnik narzędzi Gigant do pracy z różnymi polami narzędzi.

Zirkon 8

 

Brona wirnikowa Zirkon 8 przeznaczona do ciągników od 60 do 175 KM. Różnorodne dodatkowe wyposażenie pozwala dostosować maszynę do każdych warunków.

 

Zastosowanie profilu pochylonego przyczyniło się do zwiększenia wytrzymałości maszyny, zwiększenia przestrzeni dla wirnika oraz łożysk oraz utrudniło przyleganie zanieczyszczeń.

 

Wanna (8 mm) oraz pokrywy (6 mm) są zespawane razem, co zapewnia długi okres użytkowania maszyny.

 

Przykręcane zęby o długości 300 mm w standardzie, zęby z szybką wymiana o długości 320 mm jako opcja.

 

Wysokość opcjonalnej włóki może być łatwo regulowana z boku maszyny za pomocą klucza.

 

Model Zirkon 8 może współpracować z siewnikami Saphir i Solitair.

 

Dostępny jest opcjonalny trójpunktowy układ zawieszenia pozwalający na zamocowanie dodatkowych urządzeń.

 

Zirkon 8 może być mocowany z przodu lub z tyłu ciągnika.

 

Przekładnia DUAL-Shift (opcja) pozwala na ustawienie prędkości obrotów wirników od 300 do 400 obr./min. oraz na zmianę kierunku obrotu wirników z pozycji „w sztorc” na pozycję „wleczoną” w zależności od zapotrzebowania.

Zirkon 12

 

BRONA WIRNIKOWA ZAPEWNIAJĽCA NIEZMIENNY, MAKSYMALNY NACISK NA GLEBĘ W KAŻDEJ SYTUACJI

 

Dodatkowo kierunek pracy zebów moze takze zostac w latwy sposób zmieniony przez zmiane z pozycji „w sztorc“ na pozycje wleczona. Dzieki temu maszyna moze zostac dostosowana do kazdych warunków roboczych.

 

Szybkowymienne zeby o dlugosci 340 mm i grubosci 20 mm charakteryzuja sie dlugim okresem uzytkowania. Specjalny system pozwala na szybka wymiane zebów bez koniecznosci uzycia narzedzi (Opcja).

 

Modele o składany narzędzi sa wyposazone w centralnie umieszczone osie wahadlowe, które pozwalaja na prace w kazdym terenie.

 

Brona Zirkon 12 zapewnia maksymalny, staly nacisk na glebe zarówno podczas uprawy metoda konwencjonalna, jak i uprawy ochronnej. Aktywne narzedzia modelu Zirkon 12 moga zostac wyregulowane przez odpowiednie dobranie predkosci jazdy, predkosci WOM oraz ustawienie przekladni brony wirnikowej.

 

Spawana obudowa przekladni wykonana z hartowanej stali o duzej grubosci zapewnia plynna oraz cicha prace kól zebatych, walów i lozysk, a tym samym przyczynia sie do wydluzenia okresu uzytkowania.

 

Przekladnia DUAL-Shift pozwala na latwa regulacje predkosci obrotowej zebów brony wirnikowej – dostepne ustawienia to 330 lub 400 obr./min.

Korund

 

Agregat Korund charakteryzuje się szczególnie skutecznym poziomowaniem gleby, jej spulchnianiem oraz gruberowaniem, a także dużą powierzchnią roboczą. Dzięki dostępności wielu typów zębów, wysoka wydajność tej brony cieszy się uznaniem wśród rolników uprawiających ziemniaki i kukurydzę.

 

Niewielka i zwarta konstrukcja maszyny powoduje, że jej środek ciężkości znajduje się w optymalnym miejscu, co umożliwia użytkowanie tego modelu z ciągnikami o niewielkim uciągu. Dzięki niewielkiej masie, te maszyny dysponujące dużą szerokością roboczą mogą być zaczepiane do trójpunktowego układu zawieszenia ciągnika.

 

Elastyczne wsporniki wykonane z mocnej stali sprężynowej są odporne na znaczne obciążenia udarowe, dzięki temu zabezpieczają one ciągnik oraz maszynę przed uszkodzeniami.

 

Aby umożliwić jeszcze lepsze spulchnianie gleby, dostępne są zęby „Maraton” lub „Gamma”, które doskonale nadają się do głębokiego przygotowania gleby pod siew. Do płytkiego przygotowania gleby zaleca się stosowanie zębów typu „gęsiostópki”.

 

Multiszyna zabezpieczona sprężyną wstępnie wyrównująca powierzchnię przed uprawą, dzięki czemu zęby uprawowe pracują na idealnej głębokości. Rozwiązanie to pomaga oszczędzać paliwo oraz zużywalność elementów roboczych.

 

Wał zębowy z bezobsługowymi lożyskami zapewnia optymalne utrzymanie głębokości podczas pracy, dobre kruszenie oraz wyrównanie powierzchni pola.

System-Kompaktor

 

System-Kompaktor to idealna maszyna przeznaczona do głębokiego przygotowania rozdrobnionej i odpowiednio zrekonsolidowanej gleby pod uprawę. Dzięki niej możliwe jest równomierne przygotowanie gleby pod zasiew drobnych nasion, takich jak nasiona buraków cukrowych i rzepaku, gwarantując tym samym obfite plony.

 

Wiele dostępnych kombinacji narzędzi i wałów zapewnia optymalną uprawę gleby oraz jej rekonsolidację.

Zależnie od preferencji, istnieje możliwość zastosowania zębów zębów typu „gęsiostópki” lub „Gamma” oraz wału rurowego lub płaskownikowego.

 

Zawieszenie zespołów zębów na równoległoboku zapewnia ich precyzyjne prowadzenie i równomierną głębokość roboczą.

 

Ilość gleby doprowadzanej do wału, zależnie od typu danej gleby, jest regulowana za pomocą sterowanej hydraulicznie włóki. Przednia włóka wyrównuje powierzchnię gleby.

 

Wszystkie maszyny System-Kompaktor z szerokością od 4 metrów można wyposażyć w hydrauliczne składanie do szerokości 3 metrów. Maszyny półzawieszane od 5 metrów można szybko I bezpiecznie transportować po drogach publicznych.

 

Wyposażenie w wózek transportowy (opcja) półzawieszanego System- Kompaktora pozwala na podłączenie siewnika pneumatycznego Solitair.

Dane techniczne

Zdjęcia

Do pobrania

Kontakt

Biuro

 

 

Piotr Mazurek
Dyrektor handlowy

tel. kom. +48 606 991 127
p.mazurek@agro-eko.com.pl

Przedstawiciele handlowi

Sławomir Fałat (woj. dolnośląskie i opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 602 684 517
s.falat@agro-eko.com.pl

 

Łukasz Dembski (woj. opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 883 310 000
l.dembski@agro-eko.com.pl

 

Mariusz Janczak (woj. opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 606 117 917
m.janczak@agro-eko.com.pl

Wacław Barański (woj. śląskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 608 501 521
w.baranski@agro-eko.com.pl

 

Damian Małoszewski (oddział Żerkowice)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 608 502 426
d.maloszewski@agro-eko.com.pl

 

Roland Szulc (oddział Sieraków)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 795 525 373
r.szulc@agro-eko.com.pl

Zapytaj o cenę

Zapisz mnie do newslettera