Seria 6 Euro 4

Charakterystyka

 

Prace wykonywane w rolnictwie są bardzo zróżnicowane. Każde gospodarstwo wypracowało swoją własną, całkowicie odmienną strategię dla osiągnięcia sukcesu. Niektórzy postawili na zwiększanie areału, inni na specjalizację: produkcję mleka, hodowlę zwierząt uprawę specjalnych rodzajów roślin. Inni z powodzeniem łączą te działalności, stosownie do warunków glebowych i klimatycznych, jak również możliwości rynkowych. Niezależnie od skali działalności, czy też charakteru wykonywanej pracy, a także zróżnicowanego profilu, łączy jedna wspólna cecha : mają być rentowne. Dlatego właśnie technologia stosowana w ciągnikach rolniczych musi być w 100% dostosowana do potrzeb użytkowników. Orka, siew, uprawa, transport, zbiór plonów, prace ładowaczem czołowym ? osoby wykonujące te prace chcą w pełni decydować o sposobie wykorzystania i niezbędnych funkcjach swojego ciągnika. Mając to na uwadze, marka DEUTZ-FAHR opracowała nową Serię 6. Dzięki bogatej ofercie zawierającej 12 modeli ciągników o mocy w zakresie od 156 do 226 KM, z możliwością wyboru dwóch wariantów rozstawów osi, trzech rodzajów przekładni, dwóch typów kabin o różnych poziomach komfortu i szeregu dodatkowych opcji wyposażenia, nasi klienci otrzymują najlepsze w tej klasie ciągników połączenie wyjątkowej technologii. Wraz z pojawieniem się Serii 6, marka DEUTZ-FAHR w zupełnie nowy sposób zdefiniowała pojęcie łatwości konfigurowania wyposażenia ciągnika.

Silnik

 

Mocny, czysty i niepokonany silnik.

 

Nowa Seria 6 została wyposażona w silnik, który został całkowicie przeprojektowany pod kątem wymogów związanych z ochroną środowiska i redukcją kosztów eksploatacji. Nowa jednostka napędowa DEUTZ 6.1 Euro 4 (Tier4 Final) oferuje minimalny czas reakcji na zmiany obciążenia, zapewnia większy zapas mocy i możliwość wykorzystania wysokiego momentu obrotowego, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa i AdBlue. Zmieniony układ wydechowy, wyposażono w układ selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) oraz dodatkowo DPF (filtr cząstek stałych) z pasywną regeneracją. W porównaniu do filtrów aktywnych, DPF pasywny oferuje takie zalety jak: brak wtrysku paliwa do filtra, zredukowana temperatura samego filtra w czasie regeneracji. Pozwala to zaoszczędzić paliwo i pieniądze, a jednocześnie spełnić wymagania obowiązujących aktualnie norm emisji spalin. W modelach TTV odpowiednią sprawność silnika zapewnia także wentylator Electronic Visco. Modele TTV mogą być również wyposażone w nowy hamulec silnikowy (wydechowy), dzięki czemu siła hamowania jest o 40 % większa. Jest to szczególnie ważne podczas jazdy w dół zbocza z ciężkim ładunkiem, ponieważ wtedy ten układ zapobiega przegrzaniu się hamulców. Jest bezpieczniej, a koszty serwisowania są mniejsze. Obsługa jest łatwa i intuicyjna. Hamulec wydechowy działa po naciśnięciu pedału, który steruje specjalnym zaworem. Skuteczność hamowania jest optymalizowana automatycznie, w zależności od wybranego trybu napędu (Auto, Manual, WOM). Silnik DEUTZ 6.1 Euro 4 (Tier4 Final) – nowoczesna niemiecka technologia : jest synonimem praktycznej wiedzy i efektywności na najwyższym poziomie, pozwalającej osiagnąć maksymalną wydajność.

 

Przekładnia

 

Do czego może służyć ciągnik Deutz-Fahr? Proste prace w gospodarstwie?

 

Uprawa użytków zielonych? Ciężki transport? Wymagające prace polowe? A może każde z tych zadań? Niezależnie od potrzeb, w ofercie modeli Serii 6 zawsze znajdziemy właściwą przekładnię, która odpowie na wymagania operatora i spełni wszystkie oczekiwania pod względem ekonomicznym. Manualna przekładnia Powershift: 5 biegów i 6 półbiegów Powershift do przodu i 3 do tyłu. Łączna liczba biegów wynosi 30 + 15 (z reduktorem: 54 + 27). Maksymalna prędkość jazdy wynosi 40 lub 50 km/h (odpowiednio do obowiązujących przepisów), przy zredukowanych obrotach silnika. W pełni automatyczna przekładnia RCshift: 5 biegów i 6 półbiegów Powershift do przodu, 3 do tyłu. Łącznie 30 + 15 (z reduktorem: 54 + 27). Przekładnia oferuje wysokie prędkości jazdy w na drogach publicznych, jednocześnie oferuje dużą siłę uciągu w pracach polowych. Przekładnia bezstopniowa TTV: wydajność przy zachowaniu maksymalnej łatwości obsługi i sterowania. Efektywny i niezawodny układ napędowy umożliwia bezstopniową zmianę przełożeń oraz pełne wykorzystanie mocy i momentu obrotowego silnika bez zbędnych strat lub zwiększonego zużycia paliwa, co przekłada się na łatwiejszą i bardziej wydajną pracę niezależnie od warunków. Dzięki takim funkcjom przekładni TTV, można szybko uzyskać żądaną prędkość, a ciągnik prowadzi się wygodnie i bezpiecznie, szczególnie podczas jazdy po drogach. Wszystkie przekładnie są łatwe w obsłudze. Można je zaprogramować w prosty sposób i łatwo monitorować ich działanie na pokładowych wyświetlaczach. Każda z nich oferuje doskonałą wydajność, precyzję i skuteczność. Ale najbardziej wyjątkowe w nowej Serii 6 jest to, że można dowolnie wybierać żądany poziom technologii i sposobu zmiany biegów.

 

iMonitor

 

Najwyższa dokładność na wyciągnięcie ręki.

 

Nowa Seria 6 może być wyposażona w najbardziej zaawansowane technologie rolnictwa precyzyjnego. Funkcje monitorowania i sterowania pracą systemu rolnictwa precyzyjnego realizowane są przy użyciu terminalu iMonitor2 z 8 lub 12-calowym ekranem dotykowym. Wszystko jest widoczne na jednym, czytelnym interfejsie użytkownika. Od funkcji ciągnika po sterowanie maszynami przez ISOBUS i programowanie sekwencji operacji. Dwie niezależne kamery mogą być zamontowane jako opcja. Opcjonalnie, w nowej Serii 6 można również zainstalować system TIM (Tractor Implement Management). Oznacza to, że ciągnik i maszyna stają się jednym,inteligentnym urządzeniem. Rozwiązanie to zwiększa precyzję i komfort pracy. Następną opcją wyposażenia jest system VT4. Umożliwia sterowanie osprzętem za pomocą przełączników znajdujących się w kabinie ciągnika, co pozwala zredukować liczbę przyrządów. Sterowanie sekcjami isterowanie dawką, w przypadku opryskiwaczy i siewników, są dostępne w standardzie. Pozwala to operatorowi włączać lub wyłączać poszczególne sekcje maszyny w celu uniknięcia nakładania się przejazdów, a także zaoszczędzenia środków ochrony roślin i nasion. Dzięki możliwości zdalnego połączenia z monitorem ciągnika, specjaliści ds. produktu marki DEUTZ-FAHR mają dostęp do funkcji ciągnika, gdy potrzebna jest ewentualna pomoc techniczna. Oczywiście ciągniki Serii 6 obsługują również automatyczne systemy sterowania, rozwiązania dla bezprzewodowej transmisji danych i zarządzania danymi, obejmujące wszystkie etapy, od planowania pracy, aż do jej zakończenia.

 

Układ hydrauliczny

 

Układ hydrauliczny nowej Serii 6 służy do wykonywania bardzo wielu różnych funkcji.

 

Można wybierać pomiędzy sterowaniem mechanicznym i elektrohydraulicznym, a operator ma do dyspozycji aż pięć obwodów układu hydraulicznego z tyłu i dwa z przodu, a także pompę o wydajności 170 l/min. UdŸwig tylnego podnośnika wynosi aż 10000 kg. Wszystkie wejścia hydrauliczne w modelach z kabiną MaxiVision 2 są sterowane proporcjonalnie, dzięki czemu można w bardzo precyzyjny sposób kierować pracą maszyn. W modelach TTV zamontowano oddzielny zbiornik oleju. To znacznie wydłuża okresy międzyprzeglądowe.Pompy o stałym lub zmiennym wydatku spełniają wymagania klientów. Nowy układ hydrauliczny Serii 6TTV pozwala na wyposażenie ciągnikaw przedni podnośnik z funkcją sterowania położeniem. Zmieniono sposób zamontowania przedniego podnośnika tak, aby mógł współpracować z przednim zawieszeniem. Takie rozwiązanie sprawia, że konstrukcja maszyny jest kompaktowa i w maksymalnym stopniu ułatwia sterowanie, oferując przy tym udŸwig 5480 kg dzięki 2 specjalnym obwodom układu hydraulicznego. Tuż obok przedniego podnośnika umieszczono także dodatkowe gniazdo ISOBUS. Proporcjonalne sterowanie WOM zapobiega szarpnięciom przy uruchomieniu i chroni podzespoły ciągnika oraz przekładnię. Przy czterech prędkościach WOM (540/540 ECO/1000/1000 ECO) z tyłu i dwóch (1000 lub 1000ECO) z przodu, wszystkie prace mogą być wykonywane bardzo sprawnie. Dzięki zastosowaniu opcji ECO w WOM, prędkość obrotów silnika można znacząco obniżyć i uzyskać oszczędności paliwowe. Nowy panel wskaŸników InfoCenter przekazuje jasne, łatwe do zrozumiałe informacje na temat parametrów układu hydraulicznego i WOM. Wszystkie funkcje układu hydraulicznego i WOM można łatwo ustawić i zmieniać za pomocą podłokietnika w kabinie. Modele Serii 6 są fabrycznie wyposażane w zestaw Light Kit lub Ready Kit do współpracy z ładowaczem czołowym. A to oznacza, że interfejsy ładowaczy czołowych znajdują się w każdym ciągniku. Koszty instalacji zostały znacznie zredukowane.

 

Hamulce

 

Zero kompromisu pomiędzy bezpieczeństwem i komfortem jazdy.

 

Nowa przednia oś z układem amortyzacji i układ hamulcowy Serii 6 są unikalne w tej klasie ciągników. Nowa oś przednia jest obecnie wyposażona w aktywny układ napędu z 3 automatycznymi poziomami sił tłumienia amortyzatorów oraz większym zakresem regulacji. To znacznie zwiększyło efekt działania układu. Zawieszenie przedniej osi jest elektroniczne. W zależności od intensywności hamowania oraz prędkości jazdy, aktywowana jest amortyzacja na jednym z trzech poziomów – włączenie systemu Anti-Dive i Anti-Rise, wykorzystanie kompletnego układu zawieszenia do prac polowych lub na drodze lub całkowita blokada układu zawieszenia. Aby zwiększyć rozstaw kół lub stabilność potrzebną do prac transportowych, można opcjonalnie zamówić specjalne dystanse o wymiarach 50 mm i 100 mm. Seria 6 TTV to jedyne klasyczne ciągniki, które są wyposażone w wysokowydajne suche hamulce tarczowe na przedniej osi. Dodatkowo, wspomagany układ hamulcowy Booster zapewnia maksymalną skuteczność hamowania przy minimalnym nacisku na pedał hamulca. Żaden inny klasyczny ciągnik nie oferuje przedniej osi, suchych hamulców tarczowych i układu hamulcowego ze wspomaganiem oraz tak wysokiego poziomu bezpieczeństwa, szczególnie przy dużych prędkościach. Modele TTV są wyposażone w hamulec postojowy EPB: automatyczny układ hamulców blokujący tylne tarcze hamulcowe. EPB rozłącza się automatycznie, gdy włączany jest rewers kierunku jazdy i załącza się automatycznie, gdy operator opuści fotel.

 

Kabina

 

MAXIVISION I MAXIVISION 2. Wszystko dla najwyższego komfortu.

 

Unikalność nowoczesnej kabiny MaxiVision lub MaxiVision 2, zobaczyć można zarówno z zewnątrz jak i po zajęciu miejsca w jej wnętrzu. W zakresie prostoty obsługi i ergonomii, w nowych modelach Serii 6 zadbano o każdy szczegół, wykorzystując najnowsze rozwiązania i technologie. Nowy panel wskaŸników InfoCenter wyposażono w 5-calowy kolorowy ekran, dostarczający informacje na temat parametrów pracy ciągnika. Także w tym zakresie zadbano o maksymalną wygodę oraz czytelny i szybki przekaz informacji. Modele TTV wyposażono w zamontowany na prawym słupku dodatkowy wyświetlacz WorkDisplay z możliwością odczytu parametrów pracy w czasie rzeczywistym. Zadbano także o doskonałe wyciszenie wnętrza kabiny. Zredukowano hałas dobiegający z komory silnika, zniwelowano drgania i zapewniono optymalną izolację termiczną, ponieważ kabina i przedział silnika nie są połączone. Nowa maska nawiązuje do najnowszej, awangardowej stylistyki nowych modeli ciągników marki DEUTZ-FAHR. Kompaktowa konstrukcja pokrywy silnika zapewnia jednocześnie bardzo dobrą widoczność przestrzeni przed ciągnikiem. Operator ma także optymalny podgląd na maszynę za ciągnikiem, ponieważ kabinę odsunięto do tyłu. Aby umożliwić precyzyjne i maksymalnie wydajne wykonywanie prac w każdych warunkach, ciągnik może być wyposażony w opcjonalny pakiet oświetlenia LED oferujący strumień światła o mocy 40000 lumenów z 16 reflektorami roboczymi. Inne funkcje, które zwiększają wygodę i funkcjonalność to jasne, oznaczone kolorami przyrządy sterownicze, duże okna i nowy system zamykania drzwi. Układ klimatyzacji – także automatycznej – zapewnia optymalną temperaturę we wnętrzu kabiny, a jednocześnie największa liczba regulowanych dysz nawiewów w tej klasie ciągników gwarantuje równomierne rozprowadzanie powietrza, niedostępne w innych oferowanych obecnie modelach ciągników. Decydując się na kabinę Maxi-Vision lub MaxiVision 2, operator może spodziewać się, że będzie pracował wydajnie i w komfortowych warunkach.
 

Dane techniczne

Zdjęcia

Do pobrania

Kontakt

Biuro

 

 

Piotr Mazurek
Dyrektor handlowy

tel. kom. +48 606 991 127
p.mazurek@agro-eko.com.pl

Przedstawiciele handlowi

Sławomir Fałat (woj. dolnośląskie i opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 602 684 517
s.falat@agro-eko.com.pl

 

Łukasz Dembski (woj. opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 883 310 000
l.dembski@agro-eko.com.pl

 

Mariusz Janczak (woj. opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 606 117 917
m.janczak@agro-eko.com.pl

Wacław Barański (woj. śląskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 608 501 521
w.baranski@agro-eko.com.pl

 

Damian Małoszewski (oddział Żerkowice)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 608 502 426
d.maloszewski@agro-eko.com.pl

 

Roland Szulc (oddział Sieraków)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 795 525 373
r.szulc@agro-eko.com.pl

Zapytaj o cenę

Zapisz mnie do newslettera