Seria 5D

Charakterystyka

Nowa gama modeli Serii 5D obejmuje siedem róznych ciagników w dwóch wersjach silnikowych. Modele 5060D / 5070D / 5080D / 5085D zostały wyposażone w sprawdzone jednostki napędowe SDF Serii 1000 spełniające wymogi normy emisji spalin Tier III. Modele 5090D / 5090.4 / 5100.4D wyposażono natomiast w nowe silniki SDF FARMotion, które spełniają wymogi normy emisji spalin Tier 4i. Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i bogata oferta wersji modeli Serii 5D sprawiają, że ciągniki są wyjątkowo wszechstronne i uniwersalne. Bogactwo konfiguracji oznacza możliwość dostosowania modeli Serii 5D do potrzeb każdego użytkownika.

 

Silnik 

 

Modele 5060D / / 5070D / 5080D / 5085D wyposażono w silniki SDF Serii 1000, które zapewniają wysoką moc i moment obrotowy w szerokim zakresie prędkości obrotowych. Optymalny przebieg krzywych charakterystyki znqajduje odzwierciedlenie w wyjatkowej łatwości eksploatacji ciągnika. Silnik oferuje pojemność jednego litra z pojedyńczego cylindra. Układ dodlotowy powietrza wyposazono w turbinę i Intercooler, co dodatkowo podnośi walory użytkowe silnika. Silniki Serii 1000 wyposazono w innowacyjny układ wtryskowy z pojedyńczymi pompami i wtryskiwaczami dla każdego z cylindrów. System pracuje z ciśnieniem maksymalnym sięgającym 1400 bar. Motor pozwala spełnić wymogi normy emisji spalin Tier 3.

 

Przekładnia

 

Przekładnie mechaniczne bez półbiegów i skrzynie z pólbiegami pod obciązeniem Powershift montowane w modelach Serii 5D współpracują z mechanicznym (wersja LS) lub elektrohydraulicznym (wersja GS) rewersem kierunku jazdy Powershuttle. Wersja GS oferuje także w standardzie funkcję Stop&Go (pozwalającą na zatrzymanie ciągnika wyłącznie za pomocą pedału hamulca, bez konieczności wciskania pedału sprzęgła w podłodze) oraz sprzęgło ComfortClutch z przyciskiem na dźwigni zmiany biegów, który umożliwia zmianę przełożenia bez konieczności używania pedału sprzęgła.

 

WOM

 

Ciągniki Serii 5D dostępne z wałem tylnym WOM o prędkości 540 /540ECO / 1000 obr./min. Wykorzystanie prędkości ekonomicznej WOM pozwala na napęd maszyny aktywnej za pośrednictwem wałka ale przy zredukowanej prędkości obrotowej silnika. Przekłada się to na zredukowane zużycie paliwa, zredukowany hałas i wibracje podczas pracy z maszyną. Napęd wałka uruchamiany jest za przycisku umieszczonego po prawej stronie fotela operatora i przekazywany jest poprzez wielotarczowe sprzęgło mokre. Ciągnik może być opcjonalnie wyposazony w podnośnik i WOM przedni o prędkości obrotowej 1000 obr./min.

 

Układ hydrauliczny

 

Modele Serii 5D wyposażono w wydajny układ hydrauliczny z pompą 54 l/min z dwoma lub trzema obwodami sterowanymi mechanicznie za pomocą dźwigni umieszczonych na prawej konsoli ciągnika. Czytelne oznaczenia dźwgni ułatwiają korzystanie z układu hydraulicznego. Złacza hydrauliczne zgrupowano tuż nad podnośnikiem, ich umiejscownie ułatwia podłaczanie przewodów. Wszystkie wersje modeli Serii 5D wyposażono w złacza typu "push-pull" gwarantujące możliwość podłacząnia przewodów nawet pod ciśnieniem.

 

Hamulce

 

Modele Serii 5D wyposażono w pełni skuteczny układ hamulcowy z tarczami w kąpieli olejowej na czterech kołach w wyposażeniu standardowym. Układ doskonale sprawdza się nawet w najcięższych warunkach roboczych gwarantując pełne bezpieczeństwo. Hamulec postojowy sterowany klasyczną dźwignią zapewnia pewne zatrzymanie ciągnika. Dla zapewniania najlepszej trakcji w kazdych warunkach, modele Serii 5D wyposażono w blokadę mechanizmów róznicowych o pełnym 100% zacisku. Dodatkowo operator może dowolnie sterować napędem na cztery koła. Wszystko to przekłada się na pełną skuteczność działania w trudnym terenie.

 

Kabina

 

Modele Serii 5D wyróżnia wyjątkowa stylistyka opracowana współnie z biurem projektowego Giugiaro Design, będąca wyznacznikiem w swojej klasie w zakresie ergonomii, komfortu i łatwości użytkowania. Nowa kabina na 4 słupkach oferuje najlepszą widoczność w kazdym z kierunków i pełną kontrolę nad otoczeniem ciągnika. Miejsce pracy operatora jest niezwykle funkcjonalne i wygodne. Do dyspozycji pozostaje komfortowy fotel z układem amortyzacji i dużym siedziskiem.

Dane techniczne

Zdjęcia

Do pobrania

Kontakt

Biuro

 

 

Piotr Mazurek
Dyrektor handlowy

tel. kom. +48 606 991 127
p.mazurek@agro-eko.com.pl

Przedstawiciele handlowi

Sławomir Fałat (woj. dolnośląskie i opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 602 684 517
s.falat@agro-eko.com.pl

 

Łukasz Dembski (woj. opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 883 310 000
l.dembski@agro-eko.com.pl

 

Mariusz Janczak (woj. opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 606 117 917
m.janczak@agro-eko.com.pl

Wacław Barański (woj. śląskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 608 501 521
w.baranski@agro-eko.com.pl

 

Damian Małoszewski (oddział Żerkowice)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 608 502 426
d.maloszewski@agro-eko.com.pl

 

Roland Szulc (oddział Sieraków)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 795 525 373
r.szulc@agro-eko.com.pl

Zapytaj o cenę

Zapisz mnie do newslettera