Agroplus Ecoline

Charakterystyka

Seria Agroplus Ecoline składa się z czterech modeli ciągników obejmujących szeroki zakres zastosowań: od kompaktowego modelu 310, będącego optymalnym rozwiązaniem do ogólnych zadań w gospodarstwie, do mocnego modelu 410, zdolnego całkowicie bezpiecznie wykonywać zadania na polach. Wszystkie modele tej serii są oferowane wyłącznie z czterosłupkową kabiną. Modele 310, 315 i 320 są dostępne wyłącznie z napędem 4WD, natomiast model Agroplus Ecoline 410 jest dostępny zarówno w wersji z napędem 2WD, jak i 4WD. Uniwersalne, o wysokim współczynniku mocy do masy zapewniającym nadzwyczajną produktywność, wyjątkowo wygodne oraz wyposażone w zaawansowane technologie: to ciągniki marki DEUTZ-FAHR.

 

Silnik 

 

Wydajna, programowalna moc.

 

Trzy- i czterocylindrowe silniki serii EURO III A o pojemności 1000 cm sześc. wyposażono w turbosprężarkę bądź układ dolotowy powietrza z doładowaniem i chłodnicą międzystopniową oraz elektroniczny układ sterujący pracą silnika. Silniki są kompatybilne z paliwami zawierającymi do 100% paliwa biodiesel, a ciągniki posiadają doskonałą autonomię dzięki sporemu zbiornikowi paliwa o pojemności 75 l. Silniki Euro III A wykorzystują również technologię HRT – układ popychaczy hydraulicznych optymalizujących wtrysk paliwa do komory spalania. Podczas uruchamiania silnika, gdy olej jest jeszcze zimny, układ nieznacznie zwiększa wznios zaworu w celu przyspieszenia czasu wtrysku, podnosząc efektywność pracy silnika od początku dnia roboczego w każdych warunkach atmosferycznych, jednocześnie eliminując powstawanie nieprzyjemnych, białych gazów spalinowych typowych dla uruchamianych zimnych silników wysokoprężnych. Układ wtryskowy paliwa jest sterowany przez moduł ECU sterowania silnikiem, który stale monitoruje obciążenie silnika oraz odpowiednio optymalizuje jego funkcjonowanie. Kierowca może również ustawić i zapisać prędkości obrotowe silnika do określonych prac. Gdy zastosowanie wymaga stałej prędkości obrotowej silnika, sterownik automatycznie utrzymuje ustawioną wartość prędkości obrotowej, tym samym maksymalizując produktywność. Funkcja ta jest szczególnie użyteczna podczas wykorzystywania WOM.

 

Przekładnia

 

Kompleksowa przekładnia zapewniające każde potrzebne przełożenie.

 

Maszyny te są wyposażone w prostą i niezawodną przekładnię o minimalnym poborze mocy, ze sterowanym mechanicznie, dwutarczowym sprzęgłem suchym, pięcioma przełożeniami i dwoma zakresami ze zsynchronizowaną mechaniczną przekładnią nawrotną, które składają się na 10 + 10 biegów do jazdy do przodu/wstecz; model Agroplus Ecoline jest również dostępny z przekładnią z pięcioma przełożeniami zsynchronizowanymi, trzema zakresami z minireduktorem i zsynchronizowaną mechaniczną przekładnią nawrotną, co w sumie daje 30 biegów do jazdy do przodu i 15 wstecznych. W celu natychmiastowej, płynnej i bezpiecznej zmiany kierunku oraz zwiększenia produktywności, przekładnia modelu Agroplus Ecoline obejmuje również zsynchronizowaną przekładnię nawrotną „Synchro Shuttle”.

 

WOM

 

Uniwersalny WOM do uzyskania zoptymalizowanych osiągów.

 

Dostępny jest wybór różnych konfiguracji i prędkości obrotowych WOM: 540/ 540ECO; 540/ 540ECO/1000; 540/540ECO i zsynchronizowany WOM z niezależnym wałem wyjściowym. Zsynchronizowany WOM jest napędzany przez dedykowaną przekładnię funkcjonującą niezależnie od silnika i jest uruchamiany mechanicznie przez dźwignie po lewej stronie kierowcy.

AGROLUX 310/320/410

 

Niesamowita wydajność.

 

Modele Agrolux 310-320-410 oferowane są z tylnym WOM o prędkości 540 obr./min. Opcjonalnie ciągnik może być wyposazony w dwie prędkości wałka: 540/540ECO. Druga opcja to prędkości WOM: 540/540 oraz WOM zsynchronizowany. Ten ostatni może być stosowany w przypadku współpracy ciągnika z przyczepami wyposażonymi w oś napędzaną. Prędkość obrotowa WOM jest wtedy zsynchronizowana z prędkością obrotową kół tylnych ciągnika. Prędkość ekonomiczna WOM pozwala na zredukowanie obrotów silnika w trakcie pracy wałka, co wpływa na zredukowanie ilości zużywanego paliwa, hałasu i wibracji. Operator wybiera prędkość WOm przy użyciu czytelnie oznaczonej dźwigni, umieszczonej po lewej stronie fotela.

 

Układ hydrauliczny

 

Praktyczne i bezpieczne zaczepianie i podnoszenie.

 

Układ hydrauliczny z przepływem otwartym z pompą umieszczoną po lewej stronie silnika posiada maksymalną wydajność 55 l/min i jest nadzwyczajnie uniwersalny i kompatybilny z każdym narzędziem. Uzupełnieniem układu hydraulicznego są: czterodrożne (lub opcjonalnie sześciodrożne) rozdzielacze mechaniczne oraz mechaniczny podnośnik tylny o udźwigu 2650 kg (lub do 3700 kg z dwoma dodatkowymi elementami wspierającymi). Model Agroplus Ecoline jest wyposażony w solidny układ zaczepu, który może być z łatwością używany z dowolnym typem narzędzia.

 

Hamulce

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim.

 

Napędzana oś przednia (napęd na cztery koła) wykorzystuje wał napędu centralnego, który eliminuje potrzebę stosowania złączy uniwersalnych. Układ na cztery koła jest załączany szybko i łatwo z poziomu dźwigni po lewej stronie kierowcy. Elektrohydrauliczna blokada mechanizmu różnicowego (ze 100% blokowanymi, uruchamianymi jednocześnie przednimi i tylnymi mechanizmami różnicowymi) zwiększa przyczepność podczas wymagających warunków, co przekłada się na zwiększenie produktywności. Kąt skrętu wynoszący 55 stopni oznacza, że model Agroplus Ecoline może nawrócić z łatwością nawet w najbardziej ciasnych przestrzeniach. Siłowniki układu kierowniczego są zamocowane za osią w pozycji bezpiecznej: chroni ona siłowniki przed uszkodzeniem oraz redukuje wymagane prace konserwacyjne, ponieważ umożliwia zastosowanie prostego wału napędowego. Hydrostatyczny integralny układ hamulcowy z tarczami typu mokrego zapewnia natychmiastową oraz bezpieczną moc hamowania nawet przy wysokich prędkościach i z ciężkimi ładunkami. Układ hamulcowy typu „Separate Brake”: jeśli jest to wymagane podczas wykonywanej pracy, kierowca może wykorzystać specjalny zawór do przeniesienia siły hamowania na oś tylną.

 

Kabina

 

Ergonomiczne elementy sterowania oznaczają znaczną oszczędność czasu i wysiłku.

 

Modele tej serii są oferowane wyłącznie z cztorosłupkową kabiną o dużych oknach i szybach. Model Agroplus Ecoline oferuje kierowcy wygodne miejsce pracy oraz dobry widok na otaczający go obszar. Wszystkie elementy sterowania są rozmieszczone intuicyjnie i ergonomicznie: po prawej stronie kierowcy znajdują się dźwignie wyboru przekładni, dźwignie sterowania blokadą mechanizmu różnicowego, konsola z przepustnicą ręczną i przycisk sterownika silnika oraz elementy sterowania podnośnikiem i rozdzielaczami hydraulicznymi; natomiast po lewej stronie znajduje się dźwignia wyporu prędkości obrotowej WOM, dźwignia hamulca postojowego, dźwignia załączania/rozłączania WOM oraz dźwignia załączania/rozłączania napędu 4WD..

Dane techniczne

Zdjęcia

Do pobrania

Kontakt

Biuro

 

 

Piotr Mazurek
Dyrektor handlowy

tel. kom. +48 606 991 127
p.mazurek@agro-eko.com.pl

Przedstawiciele handlowi

Sławomir Fałat (woj. dolnośląskie i opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 602 684 517
s.falat@agro-eko.com.pl

 

Łukasz Dembski (woj. opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 883 310 000
l.dembski@agro-eko.com.pl

 

Mariusz Janczak (woj. opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 606 117 917
m.janczak@agro-eko.com.pl

Wacław Barański (woj. śląskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 608 501 521
w.baranski@agro-eko.com.pl

 

Damian Małoszewski (oddział Żerkowice)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 608 502 426
d.maloszewski@agro-eko.com.pl

 

Roland Szulc (oddział Sieraków)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 795 525 373
r.szulc@agro-eko.com.pl

Zapytaj o cenę

Zapisz mnie do newslettera