Agrolux

Charakterystyka

Seria ciągników Agrolux 65/75 marki Deutz-Fahr została stworzona specjalnie z myślą o solidności i niezawodności. Są to ciągniki niezmiernie produktywne, dostępne w dwóch wersjach mocy (62 i 72 KM), które dzięki krótkiemu rozstawowi osi są również nadzwyczajnie sprawne i zwrotne. Łatwe i intuicyjne w użytkowaniu ciągniki Agrolux 65/75 są przeznaczone do prac w małych gospodarstwach, które po raz pierwszy zdecydowały się na mechanizację, lub jako uzupełnienie parku maszyn w gospodarstwach od średnich do dużych.

 

Silnik 

 

Mocny, kompaktowy silnik.

 

Silniki trzycylindrowe SDF 1000.3 serii WTE3 spełniające wymogi normy Tier IIIA, są jednostkami bardzo kompaktowymi i łączą w sobie gotowość do dostarczania mocy nawet przy niskich prędkościach obrotowych silnika z niezmiernie niskimi poziomami zużycia paliwa. Te silniki marki SDF dostarczają imponujący moment obrotowy nawet przy niskich prędkościach obrotowych silnika, zapewniając doskonałą elastyczność (maksymalny moment obrotowy uzyskiwany przy 1600 obr./min), i są wyposażone w elektroniczny sterownik silnika, który pozwala kierowcy na ustawienie i zapamiętanie prędkości obrotowych do danych zastosowań. Modele Agrolux 65/75 wykorzystują również niepowtarzalny i wysoce wydajny układ wtryskowy. Ponadprzeciętnie zaawansowany technologicznie układ wtryskowy SDF wykorzystuje odrębne wtryskiwacze dla każdego cylindra i gwarantuje niezwykle krótkie czasy wtrysku w celu zmaksymalizowania mocy (przy bardzo wysokim ciśnieniu wtrysku osiągającym nawet 1400 barów). Elektroniczny układ zarządzania silnikiem różnicuje czas wtrysku w zależności od poziomu jego obciążenia, aby zoptymalizować zużycie paliwa. Silniki te są wyposażone w nowoczesną technologię HRT (Hydraulic Roller Tappets) – układ sterowany przez zawór elektromagnetyczny w celu optymalizacji wtrysku paliwa do komory spalania. Podczas uruchamiania silnika, gdy olej jest jeszcze zimny, układ nieznacznie zwiększa wznios zaworu w celu przyspieszenia czasu wtrysku, podnosząc efektywność pracy silnika od początku dnia roboczego w każdych warunkach atmosferycznych, jednocześnie eliminując powstawanie nieprzyjemnych, białych gazów spalinowych typowych dla uruchamianych zimnych silników. A w celu ochrony środowiska naturalnego ciągniki Agrolux 65/75 od samego początku zostały zaprojektowane i wykonane ze specjalną charakterystyką, zapewniającą kompatybilność z paliwami zawierającymi do 100% paliwa biodiesel.

 

AGROLUX 310/320/410

 

Mocny i niezawodny silnik SDF SERII 1000.

 

Agrolux 310 i 320 został wyposazony w sprawdzony trzy-cylindrowy silnik SDF 1000.3. Agrolux 410 został wyposazony w 4-cylindrowy silnik SDF 1000.4 o mocy 75KM (55 kW). Jednostki napędowe spełniają wymogi normy emisji spalin Euro 3. Sparwdzona konstrukcja silnika obejmuje turbosprężarkę i Intercooler, dzięki czemu w pełnym zakresie prędkości obrotowych zapewnia optymalne parametry użytkowe. System HRT odpowiada za automatyczną, hydrauliczną regulację popychaczy, co pozwala redukować ilośc czynności obsługowych modeli Agrolux 310-320-410 do niezbędnego minimum. Monolityczna maska silnika unosi się wysoko, przez co operator ma do dyspozycji niemal nieograniczony dostęp do wszystkich podzespołów. Silniki SDF 1000.3 i 1000.4 są w pełni kompatybilne do stosowania paliwa Biodiesel, nawet w czystej postaci B100.

 

Przekładnia

 

AGROLUX 65/75

 

Ciągniki zbudowane z myślą o wykonaniu każdego zadania.

 

Standardowa konfiguracja przekładni obejmuje przekładnię zsynchronizowaną z czterema przełożeniami do jazdy w przód i trzema do jazdy w tył oraz trzema zakresami pracy. Perfekcyjnie wystopniowane przełożenia dają ciągnikom Agrolux 65/75 możliwość pracy od prędkości minimalnej wynoszącej 830 m/h do prędkości maksymalnej ponad 30 km/h, (z kołami tylnymi w rozmiarze 16.90 R 30 i prędkością obrotową silnika na poziomie 2280 obr./min), natomiast kierowca posiada do wyboru pięć przełożeń pomiędzy 4 a 15 km/h – najczęściej wykorzystywanego zakresu prędkości przy wykonywaniu najczęstszych zadań w gospodarstwie. A dzięki idealnemu rozmieszczeniu masy i dużemu prześwitowi ciągniki Agroplus 65 i 75 są idealne do wykonywania szerokiej gamy prac, od najprostszych po najbardziej wymagające zadania.

 

AGROLUX 310/320/410

 

Prosta konstrukcja, wysoka wydajność

 

Układ napędowy modeli Agrolux 310-320-410 tworzy niezawodna i wydajna skrzynia biegów, która oferuje 15 przełożeń do jazdy do tyłu i 15 przełożeń do jazdy do tyłu. Skrzynia biegów pozwala modelom Agrolux 410 na jazdę z prędkością maksymalną 40 km/h. Po prawej stronie fotela operatora umieszczono dźwignie zmiany biegów oraz dźwignię rewersu mechanicznego. Czytelne oznaczenia dźwigni ułatwiają wykonywanie prac. Kierunek do tyłu umożliwia jazdę z prędkością do 14 km/h. W zakresie prędkości jazdy od 4 do 14 km/h czyli w zakresie prędkości wykorzystywanych w pracach polowych - modele Agrolux oferują aż 6 przełożeń. Rewers mechaniczny poprawia komfort sterowania ciągnikiem, zwłaszcza w pracach wymagających częstego manewrowania.

 

WOM

 

AGROLUX 310/320/410

 

Niesamowita wydajność.

 

Modele Agrolux 310-320-410 oferowane są z tylnym WOM o prędkości 540 obr./min. Opcjonalnie ciągnik może być wyposazony w dwie prędkości wałka: 540/540ECO. Druga opcja to prędkości WOM: 540/540 oraz WOM zsynchronizowany. Ten ostatni może być stosowany w przypadku współpracy ciągnika z przyczepami wyposażonymi w oś napędzaną. Prędkość obrotowa WOM jest wtedy zsynchronizowana z prędkością obrotową kół tylnych ciągnika. Prędkość ekonomiczna WOM pozwala na zredukowanie obrotów silnika w trakcie pracy wałka, co wpływa na zredukowanie ilości zużywanego paliwa, hałasu i wibracji. Operator wybiera prędkość WOm przy użyciu czytelnie oznaczonej dźwigni, umieszczonej po lewej stronie fotela.

 

Układ hydrauliczny

 

AGROLUX 65/75

 

Wydajna przekładnia mocy hydraulicznej.

 

Układ hydrauliczny wykorzystuje główną pompę zębatą o maksymalnym wydatku wynoszącym 33 l/min, która zasila podnośnik tylny oraz dwudrożne (lub opcjonalnie czterodrożne) rozdzielacze dodatkowe, natomiast pompa dodatkowa jest przeznaczona do zasilania wspomagania układu kierowniczego, zapewniając bezwysiłkowe i płynne prowadzenie we wszystkich warunkach oraz podczas jednoczesnego wykorzystywania głównych narzędzi hydraulicznych. Tylny 3-punktowy układ zawieszenia narzędzi z mocnym podnośnikiem hydraulicznym posiada imponujący udźwig wynoszący 3000 kg.

 

AGROLUX 310/320/410

 

Pełna funkcjonalność.

 

Agrolux 310-320-410 wyposażono w układ hydrauliczny z pompą o stałej wydajności wynoszącej 45 l/min. Ciągnik oferuje 4 lub 6-drogowe rozdzielacze układu hydraulicznego. Dystrybutory zgrupowano z tyłu ciągnika, ich umiejscownienie ułatwia podłaczanie przewodów hydraulicznych. Dźwignie sterowania pracą rozdzielaczy umieszczono poprawej stronie fotela operatora. Wydajna pompa podaje olej do siłowników tylnego podnośnika o udźwigu 3000 kg.

 

Kabina

 

AGROLUX 65/75

 

Bezkompromisowa wygoda.

 

Dla nowoczesnych gospodarstw nadzwyczajna wygoda oraz nowoczesna ergonomia są nieodłącznymi atrybutami ciągników, nawet w segmencie o mocy od niskiej do średniej. Modele Agrolux 65 i 75 zapewniają prawdziwie wygodną przestrzeń kierowcy: regulowany fotel z zawieszeniem mechanicznym, ergonomicznie rozmieszczone elementy sterowania oraz kompleksowe oprzyrządowanie pozwalające na natychmiastowe i stałe monitorowanie głównych funkcji maszyny.

 

AGROLUX 310/320/410

 

Platforma z ramą bezpieczeństwa lub opcjonalną kabiną.

 

Dla nowoczesnych rolników komfort i erognomia są ważnym aspeltem w trakcie wyboru ciągnika, nawet w klasie mocy niskiej i średniej. Modele Agrolux 310, 320 i 410 zapewniają prawdziwie wygodną przestrzeń dla operatora: - regulowany fotel z układem amortyzacji mechanicznej, - ergonomicznie rozmieszczone przyrządy sterownicze oraz kompleksowe oprzyrządowanie pozwalające na natychmiastowe i stałe monitorowanie głównych funkcji maszyny to standardowe wyposażenie ciągnika.

Dane techniczne

Zdjęcia

Do pobrania

Kontakt

Biuro

 

 

Piotr Mazurek
Dyrektor handlowy

tel. kom. +48 606 991 127
p.mazurek@agro-eko.com.pl

Przedstawiciele handlowi

Sławomir Fałat (woj. dolnośląskie i opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 602 684 517
s.falat@agro-eko.com.pl

 

Łukasz Dembski (woj. opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 883 310 000
l.dembski@agro-eko.com.pl

 

Mariusz Janczak (woj. opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 606 117 917
m.janczak@agro-eko.com.pl

Wacław Barański (woj. śląskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 608 501 521
w.baranski@agro-eko.com.pl

 

Damian Małoszewski (oddział Żerkowice)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 608 502 426
d.maloszewski@agro-eko.com.pl

 

Roland Szulc (oddział Sieraków)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 795 525 373
r.szulc@agro-eko.com.pl

Zapytaj o cenę

Zapisz mnie do newslettera