Agrokid

Charakterystyka

Niewielkie wymiary zewnętrzne i imponujące osiągi: modele Agrokid skonstruowano z myślą o niezawodnej pracy w szerokim spektrum zastosowań. Kompaktowy ciągnik oferowany jest wraz z akcesoriami niezbędnymi do pracy we wszystkich zastosowaniach rolniczych. Wielofunkcyjny, lekki, mocny i niezwykle zwrotny.

 

Silnik 

 

Wytrzymałe i niezawodne silniki.

Silniki modeli Agrokid skonstruowano z myślą o pracy z pełną mocą przy wysokich prędkościach obrotowych. Chłodzone cieczą, czterocylindrowe jednostki napędowe Mitsubishi zgodne z normą Euro III wyposażono w układ wtryskowy z komorą wstępną. Skuteczny układ chłodzenia zapewnia stałą temperaturę pracy silnika nawet w najtrudniejszych warunkach klimatycznych. Dostępne w wersji wolnossącej i wyposażonej w turbosprężarkę silniki uzyskują moc maksymalną przy 3000 obr./min i dysponują efektywną krzywą momentu obrotowego, oferując elastyczność potrzebną do pracy przy nagłych zmianach obciążenia. Te przyjazne dla środowiska i ciche jednostki są zgodne z normą emisji spalin Euro III. 28-litrowy zbiornik umieszczony pomiędzy tablicą przyrządów a deską rozdzielczą maksymalizuje efektywność pracy układu chłodzenia. Dodatkowy zbiornik 15-litrowy jest dostępny dla operatorów wymagających większej autonomii.

 

Przekładnia

 

Duża swoboda w wyborze właściwej skrzyni biegów.

 

Wytrzymała przekładnia dostępna jest w dwóch konfiguracjach: dwanaście przełożeń do jazdy do przodu/do tyłu lub szesnaście biegów do jazdy do przodu/do tyłu z superreduktorem (prędkość maksymalna 30 km/h). Zsynchronizowany rewers sterowana dedykowaną dźwignią dla ułatwienia szybkiego manewrowania.

 

WOM

 

Właściwa moc we właściwym miejscu.

 

WOM tylny z prędkościami 540, 540ECO i 1000 obr./min, zsynchronizowany WOM oraz WOM centralny o prędkości obrotowej 2000 obr./min; Centralny WOM może być uruchamiany niezależnie od tylnego, co umożliwia stosowanie kosiarek zawieszanych centralnie.

 

Układ hydrauliczny

 

Imponująca moc i najlepsza wydajność w swojej klasie.

 

Układ hydrauliczny składa się z dwóch oddzielnych obwodów: pierwszy obwód z pompą o wydajności 30 l/min zasila podnośnik tylny o udźwigu do 1200 kg oraz rozdzielacze sześciodrożne. Drugi niezależny od pierwszego obieg z pompą o wydajności 15 l/min zasila hydrostatyczny układ kierowniczy, zapewniając płynne sterowanie nawet przy niskich prędkościach obrotowych silnika. Podnośnik przedni o udźwigu 400 kg ze składanymi ramionami oraz niezależny WOM 1000 obr./min rozszerzają zakres zastosowań modelu Agrokid, czyniąc go kompletnym niewielkim ciągnikiem wielofunkcyjnym.

 

Hamulce

 

Doskonała skuteczność układu hamulcowego.

 

Oś przednia ze zwolnicami oraz znaczny kąt skrętu kół (57 stopni), duży prześwit w każdych warunkach terenowych i rozszerzony rozmiar nadkoli. 100% blokada przedniego i tylnego mechanizmu różnicowego sterowana jest elektrohydraulicznie. Układ hamulcowy skonstruowano zgodnie z najnowszymi normami: hamulce tarczowe w kąpieli olejowej kół tylnych gwarantują precyzyjne i niezawodne hamowanie w każdych warunkach.

 

Kabina

 

Kabina lub platforma: ten sam niezrównany poziom komfortu.

 

Ciągnik Agrokid jest oferowany w wersjach z kabiną lub platformą. Pierwsza z nich oferuje przestronną, dźwiękoszczelną, hermetyczną i klimatyzowaną kabinę. Szereg regulowanych wlotów powietrza racjonalnie rozmieszczonych we wnętrzu kabiny umożliwia operatorowi szybkie ustawienie temperatury w kabinie. Pracujący w trzech prędkościach układ wentylacji wyposażono w sześć wlotów powietrza na dachu. Wersja ciągnika z platformą skonstruowana tunelowo i osadzona na gumowych amortyzatorach obniżających poziom hałasu i wibracji. Oferuje ona komfortowe warunki pracy operatora nawet w trakcie wielogodzinnej pracy. Dostępne są dwa warianty platformy: platforma wysoka z doskonałą widocznością na wszystkie strefy pracy, praktycznym stopniem antypoślizgowym ułatwiającym wsiadanie i zsiadanie; platforma niska do prac z wyspecjalizowanymi, niskimi uprawami, zapobiegająca uszkodzeniu roślin. Oba warianty zapewniają nadzwyczajną stabilność i przyczepność nawet na nachylonym terenie oraz składaną ramę bezpieczeństwa, która po uchyleniu zmniejsza całkowitą wysokość maszyny i umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Obszar pracy operatora jest komfortowy i zaprojektowany z uwzględnieniem zasad ergonomii: oferuje szerokie siedzisko operatora oraz łatwe w użyciu oprzyrządowanie ze wszystkimi elementami sterującymi umieszczonymi w łatwo dostępnych miejscach. Rozkład tablicy przyrządów i dźwigni wybrano z myślą o nadzwyczajnej łatwości obsługi.

Dane techniczne

Zdjęcia

Do pobrania

Kontakt

Biuro

 

 

Piotr Mazurek
Dyrektor handlowy

tel. kom. +48 606 991 127
p.mazurek@agro-eko.com.pl

Przedstawiciele handlowi

Sławomir Fałat (woj. dolnośląskie i opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 602 684 517
s.falat@agro-eko.com.pl

 

Łukasz Dembski (woj. opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 883 310 000
l.dembski@agro-eko.com.pl

 

Mariusz Janczak (woj. opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 606 117 917
m.janczak@agro-eko.com.pl

Wacław Barański (woj. śląskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 608 501 521
w.baranski@agro-eko.com.pl

 

Damian Małoszewski (oddział Żerkowice)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 608 502 426
d.maloszewski@agro-eko.com.pl

 

Roland Szulc (oddział Sieraków)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 795 525 373
r.szulc@agro-eko.com.pl

Zapytaj o cenę

Zapisz mnie do newslettera