Uprawa i siew

Charakterystyka

 

Uprawa i siew

 

Dzięki połączeniu etapów roboczych poprzez zastosowanie siewników do międzyplonów APV, np. na kultywatorach lub bronach tarczowych, ogranicza się niepotrzebne przejazdy. Urządzenia APV zapewniają możliwość precyzyjnego rozsiewania międzyplonów i podsiewów nawet w najmniejszych dawkach.

 

Międzyplony mają nieocenioną wartość z uwagi na zdrowotność i żyzność gleby. Są one prostym sposobem na wykorzystanie pełnego potencjału gleby, a równocześnie pozwalają oszczędzać zasoby gospodarstwa, takie jak środki ochrony roślin i nawóz mineralny.

 

Bogactwo serii siewników PS umożliwia dobranie profesjonalnego urządzenia do indywidualnych wymagań. Oferujemy szeroki wybór różnego rodzaju wałków wysiewających i dmuchaw oraz zbiorników o różnej pojemności. Również w zakresie wyposażenia technologicznego mamy przygotowane rozwiązania na miarę wszelkich potrzeb i każdego budżetu.

 

Równie dużą popularnością cieszą się rozsiewacze APV - jednotarczowe i dwutarczowe. Ich główne zalety to: szybki i łatwy montaż, intuicyjna obsługa, atrakcyjny stosunek ceny do jakości, precyzja oraz uniwersalność.

Z kolei seria multidozowników (MD) powstała z  pomysłu połączenia najlepszych cech naszych powszechnie stosowanych produktów. Wykorzystaliśmy technologię dozowania naszych siewników pneumatycznych i połączyliśmy ją z różnymi technikami rozsiewu. Zasada "Z  dwóch zrób jeden" oznacza dla nas połączenie doskonałych cech produktów, z  których powstaje niezwykły siewnik bądź rozsiewacz.

 

Seria standardowa PS: 120/200/300/500/800

 

Siewniki pneumatyczne firmy APV to rozwiązanie dla każdego gospodarza, który ceni sobie oszczędność czasu i precyzję. Zasada ich działania umożliwia pracę nawet przy silnym wietrze ? przez elektrycznie sterowany wałek wysiewający, nasiona przedostają się do kanału powietrznego, skąd przenoszone są przez podmuch powietrza generowany przez dmuchawę (elektryczną/hydrauliczną/napędzaną przez WOM) bezpośrednio do płytek rozsiewających. Następnie, nasiona są równomiernie rozprowadzane po glebie. Konstruktorzy APV zadbali o to, żeby siewnikami z serii PS można było wysiewać zarówno drobne, jak i większe nasiona. Co więcej, gospodarz przez cały czas może nadzorować i kontrolować prędkość obrotową wałka wysiewającego!

 

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zastosowanym w serii PS, materiał siewny jest rozprowadzany na całej szerokości roboczej, niezależnie od siły wiatru. Wyposażenie standardowe siewników pneumatycznych PS w zupełności wystarczy, aby siew był precyzyjny, a efekty ? w pełni zadowalające. Wyposażenie dodatkowe sprawi, że praca z siewnikiem będzie maksymalnie komfortowa.

 

Siewniki pneumatyczne z serii PS są dostępne aż w 5 różnych pojemnościach: 120 l, 200 l, 300 l, 500 l, 800 l. Doradcy z zespołu APV Polska pomogą Ci dobrać urządzenie dostosowane do Twoich potrzeb oraz pomogą w pierwszym uruchomieniu maszyny.

Rozsiewacze jednotarczowe ES 100 M1 oraz ES 100 M3 Special

 

Urządzenie ES 100 M1 Classic idealnie nadaje się do zasiewania ugorów i wysiewania międzyplonów, nasion traw, podsiewów, preparatów ślimakobójczych i podobnych granulatów. Szerokość roboczą można dostosowywać do bieżących wymagań przez moduł sterujący. Tak samo można zmieniać dawkę wysiewu za pomocą zasuwy dozującej odpowiednio do uprawianych roślin.

 

Urządzenie ES 100 M3 Special, tak samo jak ES 100 M1, przeznaczone jest do zasiewania ugorów i wysiewania międzyplonów, nasion traw, podsiewów, preparatów ślimakobójczych i podobnych granulatów. Dzięki wbudowanej regulacji punktu padania nasion na tarczę uzyskuje się jeszcze dokładniejsze rozmieszczenie nasion. Tak samo można zmieniać intensywność wysiewu w zależności od uprawianych roślin za pomocą zasuwy dozującej, która również zamyka się automatycznie przy podnoszeniu w przypadku stosowania czujnika pozycji TUZ-u (opcja).

Rozsiewacz dwutarczowy APV: ZS 200 M4

 

Budowa i funkcje ZS 200 M4 czynią z niego korzystną cenowo i precyzyjną alternatywę dla uprawiania międzyplonów (zazieleniania), siewu trawy, rozprowadzania granulatu ślimakobójczego (do 31 m ze środkiem ślimakobójczym Metarex), podsiewu i zasiewania ugorów. Wysiew można zrealizować w jednym cyklu roboczym razem z uprawą ziemi.

- Rozsiewanie międzyplonów (zazielenianie)
- Siew trawy
- Rozprowadzanie granulatu ślimakobójczego
- Podsiew
- Zasiewanie ugorów

Brona chwastownik AS 600 M1 | AS 900 M1 | AS1200 M1

 

Seria multidozowników MD powstała z pomysłu połączenia najlepszych cech produktów APV. Wykorzystano technologię dozowania siewników pneumatycznych i połączono ją z różnymi technikami rozsiewu. Szeroki wybór multidozowników MD to równie szerokie zastosowanie dla rolnika.

 

Multidozowniki są standardowo dostępne w czterech wersjach. Wersje te można między sobą opcjonalnie i zmiennie rozbudowywać i doposażać. Na przykład z multidozownika z tarczą rozsiewającą, kilkoma ruchami można stworzyć multidozownik z rozsiewem pneumatycznym.

 

Multidozowniki MDS: precyzyjne dozowanie materiału siewnego za pośrednictwem wałka wysiewającego, rozsiew za pomocą tarczy rozsiewającej.

 

Multidozowniki MDP: funkcja i zastosowanie podobne jak w przypadku klasycznego siewnika pneumatycznego.

 

Multidozowniki MDG: funkcja i zastosowanie podobne jak w przypadku klasycznego siewnika pneumatycznego, jednak tutaj rozsiewany materiał rozprowadzany jest grawitacyjnie.

 

Multidozowniki MDC: forma specjalna rozsiewacza MDG, zaprojektowana z myślą o rozprowadzaniu chemicznych środków ochrony roślin w postaci granulatów.

Dane techniczne

Zdjęcia

Kontakt

Biuro

 

 

Piotr Mazurek
Dyrektor handlowy

tel. kom. +48 606 991 127
p.mazurek@agro-eko.com.pl

Przedstawiciele handlowi

Sławomir Fałat (woj. dolnośląskie i opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 602 684 517
s.falat@agro-eko.com.pl

 

Łukasz Dembski (woj. opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 883 310 000
l.dembski@agro-eko.com.pl

 

Mariusz Janczak (woj. opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 606 117 917
m.janczak@agro-eko.com.pl

Wacław Barański (woj. śląskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 608 501 521
w.baranski@agro-eko.com.pl

 

Damian Małoszewski (oddział Żerkowice)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 608 502 426
d.maloszewski@agro-eko.com.pl

 

Roland Szulc (oddział Sieraków)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 795 525 373
r.szulc@agro-eko.com.pl

Zapytaj o cenę

Zapisz mnie do newslettera