Pielęgnacja użytków rolnych

Charakterystyka

 

Pielęgnacja użytków zielonych

 

Wskutek intensywnego użytkowania użytków zielonych, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja łąk i pastwisk - ich ciągłe dotlenianie oraz dosiewanie nowych traw. Pielęgnacja użytków zielonych bez przeorania to najprostszy i najbardziej ekonomiczny sposób uzyskania najlepszych jakościowo łąk i pastwisk. Jest to więc nie tylko finansowo, ale i ekologicznie ciekawa alternatywa dla użytków zielonych z łysinami i osłabionym systemem roślinnym.

 

Doświadczeni hodowcy bydła wiedzą, że tylko bogate użytki zielone zapewnią dobrą jakościowo paszę dla zwierząt. Celem działań związanych z poprawą i odnową użytków zielonych jest poprawa, utrzymanie bądĹş przywrócenie wytrzymałego i wydajnego użytku, a więc wytwarzanie dostatecznej ilości wysokiej jakości paszy.

Maszyny APV do podsiewu trawy i renowacji użytków zielonych stanowią najlepsze rozwiązanie dla rolników poszukujących najlepszej metody na skuteczne podniesienie jakości łąk i pastwisk.

 

Agregat do użytków zielonych GP 300 M1 oraz GP 300M1

 

Urządzenia z serii Grünlandprofi (GP) doskonale nadają się do pielęgnacji łąk oraz podsiewu i zasiewu traw. Wyjątkowa kombinacja zębów o grubości 12 mm i 8 mm pozwala na optymalną obróbkę darni. Ostatnim etapem jest wysiew nasion trawy oraz ich dociskanie przez wał nadążny.

 

Seria GP może być wyposażona w różne wały (wał Cambridge lub wał zębaty), co umożliwia optymalne dopasowanie urządzenia do warunków terenowych. Możliwe jest również ustawienie intensywności pracy osobno dla każdego narzędzia roboczego urządzenia Grünlandprofi (włóka wyrównująca, zęby 12 mm, zęby 8 mm lub wał). Umożliwia to optymalne przeprowadzenie poszczególnych etapów roboczych w procesie odnawiania użytków zielonych (pielęgnacja i podsiew). Materiał siewny rozprowadzany jest rzutowo. Regulacja głębokości roboczej zębów w zakresie od 0 do 4 cm.

 

Konstrukcja agregatów GP pozwala:

- Usuwać chwasty
- Zwiększyć żyzność ziemi
- Napowietrzać łąki
- Pobudzać rozkrzewienie
- Optymalnie rozsiewać nowe trawy
- Konsolidować glebę

 

Zalety w porównaniu do konkurencji:

 

- Urządzenie Grünlandprofi posiada mocną, resorowaną włókę wyrównującą kretowiska lub nierówności.

- Dwa pola z zagiętymi, okrągłymi zębami sprężynowymi o różnych grubościach. Jest to jedyne w swoim rodzaju połączenie w technice rolniczej.

 

W zależności od przypadku zastosowania narzędzia robocze można używać pojedynczo (np. tylko wał) lub w kombinacji z innym narzędziem!

Kombinacja do użytków zielonych GK 250 M1 oraz GK 300 M1

 

APV oferuje innowację w zakresie pielęgnacji użytków zielonych, której od dawna potrzebowali hodowcy bydła mlecznego: kombinację do użytków zielonych złożoną z brony chwastownika i lekkiego wału, którą można dzielić. Kombinacja do użytków zielonych GK doskonale nadaje się do pielęgnacji łąk, podsiewu i wysiewu traw na płaskim, jak również na stromym terenie. Wyjątkowe połączenie zębów o grubości 12 mm i wału nadążnego pozwala na optymalną obróbkę darni i następujące po niej zawalcowanie materiału siewnego. Urządzenie GK jest również chętnie wykorzystywane w pracach poza gospodarstwem. Na stromym terenie lub przy mniejszych ciągnikach istnieje możliwość podzielenia kombinacji do użytków zielonych.

 

Możliwość połączenia z siewnikami pneumatycznymi z dmuchawą elektryczną i hydrauliczną: PS 120 M1 i PS 200 M1 oraz z multidozownikami MDS 100 M1 i MDP 100 M1!

 

Zasada działania: większe nierówności są wyrównywane za pomocą włóki wyrównującej, następnie 2 rzędy brony z zębami 12 mm tworzą optymalne podłoże pod możliwy podsiew i równocześnie usuwają chwasty z łanu. Przy zamontowanym siewniku zaraz za rzędami brony i bezpośrednio przed wałem odbywa się wysiew. Ostatnią czynność roboczą, dociskanie materiału siewnego, wykonuje następnie wał nadążny.

Brona chwastownik GS 300 M1 oraz GS 600 M1

 

Pielęgnacja użytków zielonych niesie ze sobą wzrost urodzajności gleby i jej wartości odżywczych. Ogranicza powstawanie łysin, dzięki czemu uniemożliwia rozprzestrzenianie się chwastów. Wszędzie tam, gdzie niezbędna jest intensywna pielęgnacja użytków zielonych, brona chwastownik produkcji APV stanowi rozwiązanie idealne.

 

Brony chwastowniki z serii GS to idealne rozwiązanie w przypadku pielęgnacji użytków zielonych i podsiewu. W maszynach zastosowano jedyne w swoim rodzaju połączenie w technice rolniczej - dwa pola z okrągłymi zębami sprężynowymi o różnych grubościach. Rzędy grubych zębów wyrywają zbitą, starą darń i chwasty, podczas gdy mniejsze zęby oddzielają glebę od wyrwanych odpadów, aby na końcu - przykryć nią świeżo rozsiane nasiona

.

Dzięki takiemu połączeniu w porównaniu do innych urządzeń do podsiewu znacznie wzrasta udział gleby w darni trawy, a dzięki siewnikom pneumatycznym APV, w dużej mierze ułatwione jest kiełkowanie rozsiewanych nasion trawy.

 

Full Edition = GS 300 M1 (10 mm) z oświetleniem, ciężka włóka wyrównująca, schodki do napełniania siewnika, zestaw do zamontowania siewnika, PS 200 M1 elektr. + sterownik 5.2 i zestaw czujników: czujnik kołowy + czujnik pozycji TUZ montowany na cięgnie górnym

 

Full Edition = GS 600 M1 (10 mm) z oświetleniem, ciężka włóka wyrównująca, schodki do napełniania siewnika, PS 300 M1 elektr. + sterownik 5.2 i zestaw czujników: czujnik kołowy + czujnik pozycji TUZ montowany na cięgnie górnym

 

Brona chwastownik GS 300 M1 jest również dostępna z zestawem do montażu na przednim TUZ-ie ciągnika!

Brona chwastownik AS 600 M1 | AS 900 M1 | AS1200 M1

 

Doskonały efekt pracy brony to zasługa 7 mm zębów. Są one rozmieszczone w 6 rzędach, w odstępie 31,25 mm. Optymalność takiego odstępu między śladami została potwierdzona w ramach intensywnych testów. Podczas pracy brony, jej zęby zagłębiają się w glebie na maks. głębokość 2 - 3 cm, aby zlikwidować zaskorupienie gleby, napowietrzyć ją oraz przerwać jej kapilarność. Natomiast głównym zadaniem brony chwastownika jest zwalczanie chwastów. Są one skutecznie wyrywane przez zęby brony w fazie kiełkowania lub krótko po wzroście. Po wyrwaniu chwasty są odkładane na powierzchni, gdzie usychają i obumierają. W ten sposób można skutecznie pozbyć się blisko 90 % chwastów!

 

Zastosowanie:

- Odchwaszczanie
- Uprawa gleby
- Stymulacja gleby
- Wzrost żyzności gleby
- Przerwanie procesu parowania wody z gleby

Dane techniczne

Zdjęcia

Kontakt

Biuro

 

 

Piotr Mazurek
Dyrektor handlowy

tel. kom. +48 606 991 127
p.mazurek@agro-eko.com.pl

Przedstawiciele handlowi

Sławomir Fałat (woj. dolnośląskie i opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 602 684 517
s.falat@agro-eko.com.pl

 

Łukasz Dembski (woj. opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 883 310 000
l.dembski@agro-eko.com.pl

 

Mariusz Janczak (woj. opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 606 117 917
m.janczak@agro-eko.com.pl

Wacław Barański (woj. śląskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 608 501 521
w.baranski@agro-eko.com.pl

 

Damian Małoszewski (oddział Żerkowice)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 608 502 426
d.maloszewski@agro-eko.com.pl

 

Roland Szulc (oddział Sieraków)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 795 525 373
r.szulc@agro-eko.com.pl

Zapytaj o cenę

Zapisz mnie do newslettera