Rozsiewacze

Charakterystyka

 

ZA-X Perfect

 

Rozsiewacz odśrodkowy AMAZONE ZA-X Perfect dostarczany jest ze zbiornikami o wielkości 600, 900 i 1400 litrów. Przez zastosowanie 250 litrowej nadstawki można zwiększyć pojemność ZA-X Perfect 602 do 850 litrów. ZA-X Perfect 902 oraz 1402 można powiększyć stabilną 350 litrową nadstawką, do 1250 wzgl. 1750 litrów. ZA-X 902 można oprócz tego wyposażyć w nadstawkę zbiornika L 800, zwiększając jego pojemność do 1700 litrów. Nadstawki można zamontować w dowolnym momencie. Płaski zbiornik z równocześnie stromymi ścianami lejków, umożliwia uzyskanie niewielkiej wysokości napełniania, od 91 cm, a jednocześnie zabezpiecza dobry spływ nawozu. Podczas pracy, rozsiewacz przez cały czas pozostaje w pozycji poziomej i na stałej wysokości zawieszenia. Na tarczach wysiewających Omnia-Set, można bardzo łatwo i bez użycia narzędzi, ustawiać łopatki wysiewające do nawożenia zwykłego, pogłównego i wysiewu granicznego. Osiągany jest bardzo precyzyjny obraz wysiewu w szerokościach roboczych od 10 do 18 metrów, a dla mocznika, do 15 metrów. W celu zapobieżenia korozji i zapewnienia stałego funkcjonowania, cały mechanizm wysiewający (lejki, tarcze wysiewające i blachy ekranujące), wykonano ze szlachetnych gatunków stali.

ZA-M

 

Dwutarczowy rzsiewacz ZA-M 1001 jest najkorzystniejszym cenowo wejściem w technikę ZA-M. Podstawowy zbiornik o pojemności 1000 litrów daje się, dzięki łatwo montowanym nadstawkom, powiększyć do 1500 litrów. Wyjątkowo stabilna a równocześnie lekka rama, została optymalnie skonstruowana dla tej klasy wydajności.

 

Dwutarczowy rozsiewacz ZA-M 1201 posiada zbiornik o pojemności 1200 litrów. Nadstawki pozwalają zwiększyć tę pojemność do 2700 litrów. ZA-M 1501 to idealny rozsiewacz dla przedsiębiorstw usługowych i dużych gospodarstw rolnych. Ten zawieszany rozsiewacz dysponuje dużym zbiornikiem o pojemności 1500 litrów. Dzięki nadstawkom, pojemność można zwiększyć do 3000 litrów. Wersje ZA-M z nadstawkami 2200; -2500; -2700; -3000 są dostepne fabrycznie, także w stanie kompletnie zmontowanym.

 

ZA-M ProfiS

 

Tym, czego najbardziej wymagają rolnicy i firmy usługowe od dzisiejszych rozsiewaczy nawozów jest: Pewność. I to pod każdym względem: Na drodze, przy ustawianiu i rozsiewie. Chodzi tu nie tylko o oszczędność kosztów ale także o ochronę środowiska oraz zagwarantowanie pełnego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Z firmą AMAZONE zawsze jest bezpiecznie. Właśnie z powyższych powodów AMAZONE przy konstrukcji nowej serii ZA-M konsekwentnie uwzględniła aspekty dotyczące bezpieczeństwa. W ZA-M oferujemy bezpieczną jednostkę oraz nowoczesny serwis nawozowy. Na życzenie klienta ZA-M ma do dyspozycji wszystkie możliwe dzisiaj opcje wyposażenia. 

 

Wersja ZA-M Profis seryjnie zawiera układ ważenia i pakiet Tronic do sterowania dawką rozsiewu (kg/ha) zależnie od prędkości jazdy oraz obsługę Limitera do rozsiewu granicznego. Opcjonalny pakiet Comfort proponuje najwyższą wygodę obsługi poprzez elektrohydrauliczne sterowanie wszystkimi funkcjami z pomocą AMATRON 3.

Zalety ZA-M Profis:
- Żadnych prób kręconych. Wprowadzić dawkę rozsiewu i jechać! Prościej już nie można.
- Stabilna konstrukcja ramowa z techniką ważenia i maksymalnie 3.100 kg masy użytkowej
- Technika ważenia online w równoległobocznie prowadzonej ramie - korzystna przy małym obciążeniu komory ważenia
- Bez bocznych wpływów na komorę ważenia przy pracy na zboczach, gdyż zbiornik, rama i mechanizm rozsiewający tworzą jedną całość
- Komfort i bezpieczeństwo dzięki łatwemu ustawianiu dawki rozsiewu oraz szerokości roboczej
- Zamontowane złącze seryjne do współpracy z terminalem GPS lub czujnikami azotu


ZA-M 1501 profiS ma podstawowy zbiornik o pojemności 1.500 litrów ale poprzez nadstawki można zwiększyć tę pojemność do 3.000 litrów. Stosowany jest w systemach ścieżek technologicznych od 10 do 36 metrów.

 

Wersje nadstawek (ZA-M 2501 Profis, 3001 Profis) są dostępne także w stanie zmontowanym fabrycznie.

 

Nowość: Seryjnie Safety-Set: AMAZONE ZA-M z nowym zestawem Safety-Set oferuje większe bezpieczeństwo. Narzędzia zawieszane z tyłu szybko poruszających się ciągników muszą być wyraźnie rozpoznawalne w ruchu drogowym. AMAZONE połączyło bardzo ostre wymagania z nowoczesnym wyglądem maszyny.

ZA-V

 

Modelem ZA-V firma AMAZONE wprowadza na rynek wysokowydajny rozsiewacz nawozów przeznaczony do pracy z wyjątkowo wysokimi prędkościami roboczymi sięgającym do 30 km/h. Komunikacja ISOBUS, technika ważenia i wiele innych innowacji czynią go jednym z najnowocześniejszych rozsiewaczy nawozów w swojej klasie. Przepustowości do 390 kg/min oraz maksymalna szerokość robocza 36 m pozwalają uzyskiwać wydajności powierzchniowe do 33 ha/h. 

 

Zalety ZA-V:
- Precyzyjny obraz rozsiewu przy szerokościach roboczych do 36 m
- W wariancie Tronic seryjna komunikacja ISOBUS
- Nadzór i regulacja dawki rozsiewu przez opcjonalną wagę 200 Hz
- Soft Ballistic System (SBS) do wyjątkowo delikatnego traktowania nawozu
- Mechanizm rozsiewający dla dawek do 390 kg/min
- Inteligentne mieszadło chroniące nawóz dzięki automatycznej redukcji obrotów przy zamkniętej zasuwie
- Tarcze rozsiewające z łopatkami rozsiewającymi regulowanymi wyjątkowo szybko i dokładnie przez QuickSet
- Wprowadzany w strumień nawozu, i obsługiwany elektrycznie Limiter V+ do dokładnego rozsiewu krawędziowego, granicznego i rozsiewu przy rowach
- Kompaktowe, szczelne, zwijane plandeki łatwe w obsłudze

ZA-M Ultra

 

Wysokowydajny rozsiewacz nawozów ZA-M 3000 ultra, został skonstruowany specjalnie dla najwyższej klasy wydajności. Efektywność i najwyższa precyzja przy maksymalnych wydajnościach stanowią w ZA-M jedność. Podstawowy zbiornik posiada pojemność 3000 litrów a dzięki nadstawkom, można go powiększyć odpowiednio do 3600 litrów. Z tarczami wysiewającymi OM, szerokości robocze można precyzyjnie ustawić w zakresie od 15 do 48 metrów. Cały system wysiewający wykonany jest ze szlachetnych gatunków stali. Bezobsługowa przekładnia w kąpieli olejowej stanowi nieocenione serce dwutarczowego rozsiewacza nawozów AMAZONE. Zintegrowane sprzęgło przeciążeniowe chroni przekładnię przed uszkodzeniami.

ZA-TS

 

Rozsiewacz wielkopowierzchniowy ZA-TS dla szerokości roboczych od 18 do 54 m posiada precyzyjny mechanizm rozsiewający ze zintegrowanym układem do rozsiewu granicznego, AutoTS. Funkcjonowanie AutoTS umożliwia użytkownikowi osiąganie doskonałego obrazu rozsiewu granicznego i tym samym uzyskiwanie optymalnych warunków wzrostu roślin aż do granicy pola.

ZG-B

 

Wielkopowierzchniowy rozsiewacz nawozów ZG-B, spełnia wszystkie wymagania dużych gospodarstw oraz przedsiębiorstw usługowych. Na nowo zoptymalizowana wielkość, stabilny zbiornik o pojemności 5.500 lub 8.200 litrów oraz komfortowa technika podwozia, umożliwiają osiąganie wielkich wydajności powierzchniowych. Wersje ZG-B Special, Super i Drive wyposażone są w uniwersalny, dwutarczowy mechanizm wysiewający, do dokładnego wysiewu nawozów podstawowych na szerokość do 36 metrów, oraz wapna, na szerokość do 18 metrów. Przy ZG-B Precis oraz ZG-B ultra Hydro specjalnie do wysiewu nawozów mineralnych, zastosowano sprawdzoną technikę mechanizmów wysiewających ZA-M z Soft Ballistic System. O precyzyjne rozmieszczenie nawozu dbają tutaj pokryte warstwą twardego metalu tarcze wysiewające OM, pracujące na szerokościach roboczych od 24 do 52 metrów. Dzięki niewielkiej masie własnej możliwe jest uzyskiwanie masy użytkowej od 5,9 do 9,8 t. Strome ściany zbiornika zapewniają dobre zsuwanie się nawozu nawet wtedy, gdy jest on wilgotny.

ZG-TS

 

Dla dużych gospodarstw rolnych, firm usługowych i do pracy w wielu gospodarstwach, AMAZONE proponuje ZG-TS. Wydajny, wielkopowierzchniowy rozsiewacz do szybkiej i precyzyjnej aplikacji nawozów mineralnych. ZG-TS przekonuje wyjątkowo precyzyjnym działaniem i wielką siłą uderzenia osiąganą z mechanizmem rozsiewającym TS. Można go komfortowo obsługiwać przez terminal w standardzie ISOBUS, taki jak AMATRON 3, CCI 100 czy AMAPAD a dostępny jest ze zbiornikami mieszczącymi 5500 8200 l.

Zdjęcia

Do pobrania

Kontakt

Biuro

 

 

Piotr Mazurek
Dyrektor handlowy

tel. kom. +48 606 991 127
p.mazurek@agro-eko.com.pl

Przedstawiciele handlowi

Sławomir Fałat (woj. dolnośląskie i opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 602 684 517
s.falat@agro-eko.com.pl

 

Łukasz Dembski (woj. opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 883 310 000
l.dembski@agro-eko.com.pl

 

Mariusz Janczak (woj. opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 606 117 917
m.janczak@agro-eko.com.pl

Wacław Barański (woj. śląskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 608 501 521
w.baranski@agro-eko.com.pl

 

Damian Małoszewski (oddział Żerkowice)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 608 502 426
d.maloszewski@agro-eko.com.pl

 

Roland Szulc (oddział Sieraków)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 795 525 373
r.szulc@agro-eko.com.pl

Zapytaj o cenę

Zapisz mnie do newslettera