Brony wirnikowe

Charakterystyka

 

KE Special/Super

 

Brona wirnikowa KE stosowana jest do uprawy gleby po pługu oraz do siewu w mulcz, na rozluźnionych glebach. Brona ta dzięki silnej, podwójnej ramie, wałkom wirników z nośnikami zębów wykonanymi w jednym kawałku oraz, dzięki sprężynowemu mocowaniu zębów, jest superstabilna. Nawet ekstremalnie duże ilości słomy i bryły ziemi pokonywane są bez żadnych trudności dzięki dużej ilości miejsca między zębami i nad dźwigarami narzędzi. Brona wirnikowa oferowana jest w dwóch różnych wersjach: Dla ciągników, brona do 140 KM brona KE Special stanowi idealne rozwiązanie, gdyż jest zarówno stabilna jak i lekka. Przy 3 metrach szerokości roboczej KE Special waży zaledwie 850 kg. KE Special dostępna jest w szerokościach roboczych 2,50 i 3 metry. Dla ciągników o mocy do 180 KM, idealnym wyjściem jest KE Super, brona talerzowa, właściwa dla agregatu uprawowo siewnego. Ona z kolei oferowana jest w wersji ,0 3,5 3 i 4,0 metry. KE Super jest nowoczesną, spełniającą wysokie wymagania maszyną uprawową. Dzięki mocnej budowie, jest odporna na długotrwałe obciążenia. Brony wirnikowe znakomicie nadają się do kombinacji z siewnikami AMAZONE oraz wałami. Otrzymanie kombinacji siewnej z jednej ręki, daje prawidłowo dopasowaną technikę, dysponującą dużą precyzją.

KX

 

Wraz z wprowadzeniem dla ciągników o klasie mocy 190 KM kultywatora wirnikowego KX o 3 m szerokości roboczej, zmniejszono dystans między typoszeregiem KE oraz KG. Teraz mamy do dyspozycji aktywne maszyny uprawowe odpowiadające wszelkim wymaganiom. Wielu rolników chce wykorzystywać agregat uprawowy do pracy na różnych glebach i w różnych warunkach. Oznacza to np. na glebach ciężkich pracę kultywatorem wirnikowym z „zębami pod kątem” a na glebach lekkich, pracę broną wirnikową z „zębami ustawionymi ciągnąco” tak, aby wcisnąć kamienie w podłoże. Dotychczas najczęściej obracano zęby z pozycji „ciągnącej” na pozycję „pod kątem”. Wynik pracy jest wtedy często niezadowalający, gdyż tylko zęby specjalnie dostosowane do konkretnego obszaru działania są w stanie optymalnie wykonać postawione im zadanie.

 

Sprawdzony system szybkiej wymiany zębów powoduje, że KX w krótkim czasie, bez korzystania z jakichkolwiek narzędzi, można dostosować do istniejących warunków. Opcjonalne zęby kultywatora wirnikowego są mocowane w uchwytach za pomocą swożnia i zawleczki. Prościej i szybciej już nie można. Wyeliminowano połączenia śrubowe wymagające dokręcania. Dla gleb ciężkich w kultywatorze KX należy wykorzystywać zęby ustawione pod kątem. Te zęby sprawdzają się również podczas siewu w mulcz, gdyż gwarantują tam intensywne wymieszanie gleby z resztkami organicznymi.

KG Special/Super

 

Kultywator wirnikowy KG posiada zalety brony wirnikowej ale oprócz tego, posiada również mocny profil wannowy, większą średnicę wałków i mocniejsze zęby. Jedynie kultywator wirnikowy AMAZONE, ze sprawdzonymi "zębami ciągnącymi" wsuwa się w glebę i zachowuje żądaną głębokość roboczą. Także zbite, ciężkie gleby są bezproblemowo rozluźniane kultywatorem wirnikowym, który jednocześnie intensywnie miesza glebę ze słomą. Luźna mieszanina słomy z glebą, może swobodnie przemieszczać się przed duże, wolne przestrzenie maszyny powyżej nośnika narzędzi. W połączeniu z siewnikami AMAZONE i redlicami RoTeC-(rolkowymi), "zęby ciągnące" umożliwiają oszczędny i chroniący środowisko, siew w mulcz. Kultywator wirnikowy KG, dostępny jest w trzech różnych wersjach: 1.) Wydajny KG Special o 3, 3,5 lub 4 m szerokości roboczej przeznaczony jest do współpracy z ciągnikami o mocy do 220 KM. 2.) KG Super o szerokości roboczej 3, 3,5 4 lub 4 metry z nową, wydajną przekładnią i seryjnie wzmocnionymi zębami współpracuje z ciągnikami o mocy do 300 KM. KG Super można opcjonalnie zamówić z układem hydraulicznej zmiany głębokości oraz z chłodnicą oleju. 3.) Dwuczęściowy kultywator wirnikowy o 4,0 m, 5,0 m i 6,0 m szerokości roboczej, który można hydraulicznie złoży do 3,0 m szerokości transportowej (do współpracy z ciągnikami do 265 kW/360 KM).

Zdjęcia

Do pobrania

Kontakt

Biuro

 

 

Piotr Mazurek
Dyrektor handlowy

tel. kom. +48 606 991 127
p.mazurek@agro-eko.com.pl

Przedstawiciele handlowi

Sławomir Fałat (woj. dolnośląskie i opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 602 684 517
s.falat@agro-eko.com.pl

 

Łukasz Dembski (woj. opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 883 310 000
l.dembski@agro-eko.com.pl

 

Mariusz Janczak (woj. opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 606 117 917
m.janczak@agro-eko.com.pl

Wacław Barański (woj. śląskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 608 501 521
w.baranski@agro-eko.com.pl

 

Damian Małoszewski (oddział Żerkowice)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 608 502 426
d.maloszewski@agro-eko.com.pl

 

Roland Szulc (oddział Sieraków)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 795 525 373
r.szulc@agro-eko.com.pl

Zapytaj o cenę

Zapisz mnie do newslettera