Maszyny rolnicze, części rolnicze - AGRO-EKO KIETRZ

AGRO-EKO

Ochrona roślin

Nowoczesne rolnictwo oparte jest na wydajnych systemach produkcyjnych. Nakłady są minimalizowane oraz ponoszone z uwzględnieniem możliwie najszybszego zwrotu kosztów. Zróżnicowanie maszyn jest tak samo ważne, jak zróżnicowanie plonów. Jednym z najważniejszych czynników określających ilość oraz jakość plonu jest zminimalizowanie ilości szkodników.

Z tego powodu opryskiwacze są jednymi z najważniejszych maszyn używanymi w gospodarstwach rolnych. Opryskiwacz powinien być łatwy w użytkowaniu, a także powinien wydajnie i skutecznie nanosić pestycydy i nawóz. Wydajność urządzeń powinna gwarantować szybkie nanoszenie stosowanych środków, a ich konstrukcja zapewniać maksymalne wykorzystanie pestycydów, łącząc oszczędność użytkowania z ochroną środowiska.

Firma LEMKEN oferuje opryskiwacze do wszystkich zastosowań. Każdy z modeli jest zaprojektowany tak, by łączyć łatwość użytkowania z precyzją nanoszenia środków. Objętości zbiorników wynoszą od 900 do 6000 litrów, a szerokości belek – od 12 do 39 metrów.

LEMKEN posiada w swojej ofercie szeroką paletę opryskiwaczy zawieszanych oraz ciąganych:
- Opryskiwacze zawieszane Sirius,
- Opryskiwacze ciągane Primus,
- Opryskiwacze ciągane Albatros.

Sirius

Nowe opryskiwacze Sirius oferują wysoką wydajność dla dużych gospodarstw rolnych oraz przedsiębiorstw. Zwarta konstrukcja tych zawieszanych maszyn pozwala stosować zbiorniki o dużej pojemności. Dzięki temu opryskiwacze Sirius łączą wydajność maszyn ciąganych z wygodą użytkowania maszyn zawieszanych.

Modele Sirius są dostępne ze zbiornikami o pojemnościach od 900 do 1900 litrów.

Zintegrowana z konstrukcją osłona zapewnia duży poziom bezpieczeństwa podczas transportu drogowego oraz ułatwia czyszczenie maszyny.

Belki HE (HorizontalExtend) dostępne w szerokościach 12 oraz 15 metrów.

Dla szerokości roboczych od 15 do 30 metrów Sirius 10 może zostać wyposażony w pełni hydrauliczną belkę SEH (SectionExtend) składaną z tyłu opryskiwacza. Nowy profil belki zapewnia większą stabilność oraz daje większą przestrzeń dla większych uchwytów dysz. Szerokość transportowa wynosi poniżej 2,5 m.

System połączenia łącznika górnego QuickConnect pozwala na bezpieczne i szybkie łączenie opryskiwaczy Sirius z ciągnikiem.

Sirius 8 obsługiwany jest za pomocą komputera LEMKEN Easyspray. Sirius 10 posiada komputer LEMKEN Ecospray. Funkcje obsługi elektronicznej mogą zostać rozbudowane za pomocą komputerów Teejet Matrix pozwalający na automatyczne wyłączanie sekcji oraz EcoControl z joystickiem.

Primus

Ciągane modele Primus są zbudowane z komponentów o najwyższej jakości. Skuteczny oprysk oraz wysokie tempo pracy powodują, że maszyny te są w wielu przypadkach najlepszym wyborem. Nieskomplikowana konstrukcja powoduje, że urządzenia te są łatwe w użytkowaniu oraz pozwala zminimalizować zapotrzebowanie na czynności konserwacyjne.

Te kompaktowe opryskiwacze charakteryzują się niewielką szerokością i wysokością podczas transportu drogowego, co pozwala na bezpieczne poruszanie się pomiędzy polami uprawnymi – nawet po wąskich drogach.

Ergonomiczna konstrukcja powoduje, że maszyny te są łatwe w użytkowaniu.

Wytrzymały zbiornik z tworzywa GFK jest dostępny w trzech rozmiarach, o pojemności od 2400 do 4400 litrów.

Wytrzymała belka o profilu Z z zawieszeniem standardowym jest dostępna jako model o szerokości od 15 do 33 metrów.

Komputer serii Teejet 844 E jest standardowo dostępny z systemem Müller Spraydos; wyposażenie opcjonalnie stanowią przewody układu recyrkulacji.

Łatwe łączenie maszyny za pomocą zaczepu z wymienną końcówką pozwala na jej użytkowanie z ciągnikiem wyposażonym w dowolny typ zaczepu.

Albatros

Dzięki bogatemu wyposażeniu oraz wielu dostępnym opcjom, Albatros to najlepsza maszyna dla największych profesjonalnych gospodarstw rolnych. Niezależnie od tego czy potrzebujesz dużego ale nieskomplikowanego opryskiwacza, czy też wysoce zaawansowanej maszyny wykorzystującej najnowocześniejszą technologię oprysku – Albatros zawsze może zostać skonfigurowany zgodnie z Twoimi potrzebami.

Kompaktowa konstrukcja oraz nisko umieszczony środek ciężkości, dzięki zintegrowaniu zbiornika na świeżą wodę ze zbiornikiem głównym, zapewniają stabilność oraz bezpieczeństwo podczas transportu drogowego.

Innowacyjny zbiornik GFK z gładkimi ścianami zintegrowany ze zbiornikiem na świeżą wodę może mieć pojemność od 2000 do 6000 litrów. Kształt maszyny zapewnia optymalny rozkład mas niezależnie od stopnia napełnienia zbiornika.

Duży rozwadniacz preparatów chemicznych pozwala na ich szybkie, bezpieczne i skuteczne przygotowanie. Standardowa dysza mieszająca ułatwia rozpuszczanie chemikaliów przed ich wprowadzeniem do głównego zbiornika opryskiwacza. Składana dysza czyszcząca pozwala na szybkie i wydajne czyszczenie zbiorników.

Wytrzymała belka o profilu Z może mieć szerokość roboczą wynoszącą od 15 do 39 metrów. Przewody są poprowadzone dokładnie na całej długości belki.

Uniwersalny zaczep z opcjonalnym układem sterującym może zostać w łatwy sposób dopasowana do zaczepu ciągnika.

VEGA

INNOWACYJNY ZACZEPIANY OPRYSKIWACZ POLOWY – PROFESJONALNA OCHRONA ROŚLIN

Poprowadzony w belce z rur aluminiowych przewód cyrkulacyjny zapewnia stałe pompowanie rozpylanej cieczy w obiegu, dzięki czemu nie ma martwych odcinków przewodów. System ten, wraz z układem indywidualnego włączania dysz „Eltec Pro”, pozwala podłączać i odłączać dysze precyzyjnie i bez opóźnień.

Opryskiwacz Vega jest dostępny z opcjonalnie sterowanym i resorowanym dyszlem z zaczepem górnym lub dolnym. Oś, zależnie od zamówienia, może być mocowana sztywno lub resorowana mechanicznie albo pneumatycznie.

Szerokość ścieżki może wynosić od 1,50 m do 2,25 m. Przemyślana w każdym szczególe konstrukcja sprawia, że Vega spełnia najwyższe wymogi w kwestii ochrony roślin.

Dzięki składanej z tyłu belce SEH oraz ramie zintegrowanej ze zbiornikiem Vega posiada kompaktową konstrukcję, a jednocześnie wysoki prześwit, duże opony i nisko położony środek ciężkości.

Opryskiwacz Vega dostępny jest z pojemnością zbiornika wynoszącą 3000, 4000 lub 5000 l i z szerokością belki od 15 do 24 m.

Lej wlewowy oraz elektroniczne centrum obsługowe opryskiwacza są zintegrowane z nowoczesnym zbiornikiem z tworzywa sztucznego. Elektryczne, montowane bezpośrednio na przewodach zawory oraz optymalnie rozmieszczone filtry ssania minimalizują pozostałości cieczy w obiegu.

Biuro:

Piotr Mazurek
Dyrektor handlowy

tel. kom. +48 606 991 127
p.mazurek@agro-eko.com.pl

Przedstawiciele handlowi:

Sławomir Fałat (woj. dolnośląskie i opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 602 684 517
s.falat@agro-eko.com.pl

Łukasz Dembski (woj. opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 883 310 000
l.dembski@agro-eko.com.pl

Mariusz Janczak (woj. opolskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 606 117 917
m.janczak@agro-eko.com.pl

Wacław Barański (woj. śląskie)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 608 501 521
w.baranski@agro-eko.com.pl

Damian Małoszewski (oddział Żerkowice)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 608 502 426
d.maloszewski@agro-eko.com.pl

Roland Szulc (oddział Sieraków)
Przedstawiciel handlowy

tel. kom. +48 795 525 373
r.szulc@agro-eko.com.pl

W przypadku zapytań o cenę maszyny prosimy o dokładnie uzupełnienie formularza wpisując w treści wiadomości model maszyny, a także interesujące wyposażenie dodatkowe. W celu szybszego nawiązania kontaktu prosimy w treści wiadomości wpisać nr telefonu kontaktowego.