AGRO-EKO

Aktualności

SAME DEUTZ-FAHR zdobywcą dwóch srebrnych medali na targach Agritechnica 2013.

Informacja prasowa:

SAME DEUTZ-FAHR został nagrodzony dwoma srebrnymi medalami na targach Agritechnica 2013 za rozwiązania, które zostały ocenione jako nowatorskie z punktu widzenia sposobu użytkowania maszyn rolniczych. Nagrody przyznano za Hydrauliczny układ hamowania silnikiem oraz Automatyczny system zmiany prędkości WOM.

Koncepcja Hydraulicznego układu hamowania silnikiem zakłada pochłanianie energii w trakcie hamowania, przy użyciu układu hydraulicznego ciągnika. System wykorzystuje elektronicznie sterowany układ hydrauliczny, istniejący już w ciągniku, współpracujący z podzespołami układu napędowego ciągnika. Jest to proste, niezawodne i ekonomiczne w eksploatacji rozwiązanie, dzięki któremu wzrasta kontrola nad ciągnikiem w trakcie wykonywania transportu.

Automatyczny system zmiany prędkości WOM to rozwiązanie, które pozwala na współpracę WOM z bezstopniowym napędem CVT. System redukuje ilość zużywanego paliwa dzięki przełączaniu napędu WOM w tryb ECO. System działa w pełni automatycznie. W trakcie działania integruje funkcje sterowania parametrami pracy silnika, układu napędowego i WOM.

data dodania: 20/11/2013

powrót