AGRO-EKO

Aktualności

LEMKEN: Lżejszy Karat


Informacja prasowa:

Firma Lemken opracowała nowy, lekki wózek transportowy ko zawieszanej wersji znanych kultywatorów Karat.

Karat – trzybelkowy kultywator do intensywnej uprawy firmy Lemken, to elastyczne narzędzie do obróbki gleby. Jest ono przystosowane do płytkiej i średnio głębokiej uprawy ścierniska, jak i do przygotowania warstwy ornej pod siew oraz ścierniska do siewu w mulcz, dając jednocześnie okazję do oszczędności kapitału i kosztów operacyjnych. Teraz Lemken wprowadził do oferty nowy, lekki wózek transportowy, który pozwoli rolnikom agregować kultywator Karat z ciągnikami o mniejszym udźwigu podnośnika, niewystarczającym do optymalnej pracy z ciężkim narzędziem zawieszanym. Jest to niedrogie rozwiązanie, pozwalające zwiększyć dzienną wydajność składanego narzędzia.

Jak przekształcić narzędzie zawieszane w półzawieszane? To pytanie zadawali sobie inżynierowie firmy LEMKEN, podejmując się opracowania lżejszej, bardziej ekonomicznej, półzawieszanej wersji kultywatora Karat. Wielu klientów potrzebuje narzędzia o większej szerokości roboczej, lecz o podobnych właściwościach. W rezultacie powstała nowa konstrukcja, jaką jest lekki wózek transportowy.

Sekcja robocza jest identyczne, jak w przypadku urządzeń zawieszanych, wskutek czego odległość zębów pozostała niezmieniona (70 cm), i jest o 30 cm mniejsza niż w wersji półzawieszanej. Oś jezdna jest usytuowana za sekcją roboczą. W konsekwencji utrzymano lekki i niedrogi, półzawieszany kultywator w standardowej konfiguracji, lecz wyróżniający się najważniejszymi zaletami kultywatora do intensywnej uprawy Karat. Nowy model wyposażony jest w system szybkiej wymiany elementów roboczych i pozwala na montaż jednego z aż siedmiu rożnych typów zębów. Dzięki temu narzędzie można w krótkim czasie dostosować do pracy w zróżnicowanych warunkach glebowych na głębokość od 5 do 30 cm.

Karat z lekkim wózkiem transportowym (KTA) jest dostępny w szerokościach roboczy 4 i 5 m i jest wartościowym uzupełnieniem istniejącej gamy zawieszanych oraz ciężkich, półzawieszanych narzędzi uprawowych, która obecnie obejmuje rozwiązania przystosowane do indywidualnych potrzeb większości klientów. Nowy model kultywatora Karat jest już dostępny w ofercie, zarówno w wersji z zabezpieczeniem przeciążeniowym, jak i bez niego.data dodania: 20/01/2014

powrót