AGRO-EKO

Aktualności

DEUTZ-FAHR z serii 5C – racjonalna wszechstronnośćInformacja prasowa:

DEUTZ-FAHR prezentuje nową gamę modeli Serii 5C – wszechstronne ciągniki rolnicze o mocy od 90 do 120 KM, bazujące na znanej z doskonałych osiągów Serii 5. Nowe modele charakteryzuje duża elastyczność w tworzeniu konfiguracji wyposażenia, wysoka wydajność - szczególnie doceniana w pracach z ładowaczem czołowym - oraz najwyższe w tej klasie mocy osiągi.

Serię 5C wyróżnia perfekcyjnie zintegrowana z bryłą nadwozia kabina, oferująca nowe, ergonomiczne konsole ze wszystkimi przyrządami sterowniczymi, pogrupowanymi według obsługiwanych funkcji oraz częstotliwości ich użycia.

Modele Serii 5C wyposażono w 4-cylindrowe silniki Deutz z elektronicznie sterowanym układem wtryskowym Common Rail. Mocna i elastyczna jednostka napędowa dostarcza 95% mocy maksymalnej już przy 1700 obr./min. Zewnętrzny chłodzony układ recyrkulacji spalin, współpracujący z katalizatorem utleniającym DOC, redukuje zawartość cząstek stałych i tlenków azotu, gwarantując spełnienie wymogów normy Tier 4i.

Nowa Seria 5C oferuje szeroki wybór konfiguracji wyposażenia, dzięki czemu każdy z użytkowników może dobrać właściwości ciągnika do indywidualnych potrzeb. Wersja LS dostępna jest z przekładnią mechaniczną 10P+10T lub wydajną przekładnią Hi-Lo 20P+20T z rewersem mechanicznym sterowanym dŸwignią umieszczoną pod kołem kierownicy. Przekładnia 20P+20T Hi-Lo dostępna jest także w wersji GS. W tej wersji ciągnik może być wyposażony w skrzynię biegów 30P+30T. Obie wersje wyposażono w rewers elektro-hydrauliczny Powershuttle ze sprzęgłem Sense Clutch. Wszystkie przekładnie dostępne są z mini-reduktorem i super-reduktorem, dzięki którym liczbę przełożeń do jazdy w obu kierunkach można zwiększyć do 60P+60T.

Rewers elektro-hydrauliczny w wersji GS oferuje funkcję Stop&Go, dzięki której operator może zatrzymać ciągnik, korzystając wyłącznie z hamulców, bez konieczności wciskania pedału sprzęgła. Funkcja jest wyjątkowo użyteczna w trakcie prac z ładowaczem czołowym, przy sprzęganiu osprzętu oraz ruszaniu na pochyłościach terenu. Modele DEUTZ-FAHR Serii 5C mogą być wyposażone w innowacyjny układ kierowniczy SDD (Steering Double Displacement), który pozwala na wykonanie pełnego skrętu kół przednich, przy zredukowanej o połowę liczbie obrotów koła kierownicy. Układ ułatwia manewrowanie, zwiększając jednocześnie szybkość i wydajność wykonywanych prac.
Modele Serii 5C mogą poruszać się z prędkością maksymalną 40 km/h, osiąganą przy ekonomicznej prędkości obrotowej silnika. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technicznym, Seria 5C doskonale sprawdza się w różnego rodzaju pracach: od orki, sianokosy, poprzez transport, aż po ciężkie prace polowe. Paleta prędkości WOM obejmuje dwie lub cztery prędkości wałka (540/540 ECO obr./min oraz 540/540ECO/1000/1000ECO obr./min), WOM zsynchronizowany z niezależnym wałkiem oraz WOM przedni.

Seria 5C oferuje dwa rodzaje układu hydraulicznego: układ o wydajności 55 l/min lub 60 l/min ECO z pompą podwójną i możliwością dostarczania maksymalnego wydatku oleju przy 1600 obr./min. Sterowany elektronicznie podnośnik tylny pozwala operatorowi na precyzyjne sterowanie osprzętem. Dostępna jest także funkcja AutoWOM, która włącza i wyłącza napęd wałka w trakcie opuszczania i podnoszenia ramion podnośnika. UdŸwig podnośnika tylnego wynosi od 3565 kg do 5410 kg (w zależności od modelu).

Modele Serii 5C zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa aktywnego. Zintegrowany, hydrauliczny układ hamulcowy z tarczami w kąpieli olejowej na wszystkich kołach umożliwia pewne i skuteczne zatrzymywanie ciągnika w każdych warunkach. Wszystkie modele wyposażone w rewers elektro-hydrauliczny, dostępne są również z innowacyjnym hamulcem postojowym ParkBrake, utrzymującym ciągnik w miejscu skutecznie i bezpiecznie.

Wprowadzając do sprzedaży modele Serii 5C, marka DEUTZ-FAHR oferuje ciągniki rolnicze średniej mocy, zaprojektowane z myślą o zapewnianiu maksymalnej sprawności i wydajności w tym segmencie rynku.
data dodania: 11/11/2013

powrót